Република

Вечерва бев во Берово, граѓаните разочарани и гневни, а во исто време револтирани на Зоран Заев, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот ...
сите 218 | | | веќе видена

На вечерашниот собир во Демир Хисар на коалицијата ЗА европска Македонија не се обрати градоначалникот на општината Марјанче Стојановски. Праксата од ...
сите 43 | | | веќе видена

Народот јасно ѝ порачува на власта дека е против промена на името. Слаба поддршка од граѓаните за власта претходно имаше и во Делчево, Кочани, Охрид… Премиерот ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од своите соработници, денеска, се сретна со делегација на Меѓународната финансиска ...
сите 39 | | | веќе видена

Македонија може на долг рок да го загуби членството во Европската унија ако не биде имплементиран Договорот со Грција. Нова, веројатно најдраматична порака ...
сите 190 | | | веќе видена

Официјални лица предупредуваат дека обилните дождови од ураганот Флоренс ќе траат со денови и дека жителите на Северна Каролина можеби ќе се соочат со ...
сите 167 | | | веќе видена

Чудовишниот и опасен по живот ураган Флоренс натерал околу милион Американци од сојузните држави Северна и Јужна Каролина на бегство. “Со останување дома го ...
сите 167 | | | веќе видена

Уставниот суд во среда треба да одлучува по иницијативата за оспорување на референдумот поднесена од повеќе субјекти, меѓу кои и политичката партија Левица. ...
сите 200 | | | веќе видена

Четиристотини евра во денарска против вредност изнесува паричната казна која ќе ви ја наплати државата во судска постапка, плус кривична пријава за незаконско ...
сите 19 | | | веќе видена

Во 2008 Ахмети и ДУИ биле против промена на името како услов за влез во НАТО – ова е суштината на второто продолжение на објавување на информации, објави Алфа: ...
сите 10 | | | веќе видена

По пет години од првото барање, македонското министерството за правда повторно испрати писмо до своите колеги од Косово во кое бара првообвинетите во случајот ...
сите 10 | | | веќе видена

next