Република

После убиството на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович, полицијата уапсила три лица зошто на социјалните мрежи повикувале на нови убиства. Министерот ...
сите 31 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ поседува докази за притисоците кои Зоран Заев и власта ги вршеле врз пратениците на опозицијата со цел нивен глас за промена на името истакна уште ...
сите 188 | | | веќе видена

Идниот кандидат за претседател од партијата треба пред се да ја сака својата татковина Република Македонија. Ова го посочи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 188 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најголемата политичка сила во Република Македонија и ВМРО-ДПМНЕ оди да победи на сите избори, вклучително и на претседателските и тука нема ...
сите 195 | | | веќе видена

Во гостување во емисијата „Отворено“ на Алфа ТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прашањето- зошто нема доверба дека кривичните пријави од ...
сите 195 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување на „Отворено“ на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека ВМРО-ДПМНЕ побара предвремени ...
сите 195 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа кажа дека СДСМ веќе две години спие, дека ...
сите 190 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Отврено“ на телевизија Алфа гостуваше Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при што беше запрашан како ја толкува изјавата на ...
сите 190 | | | веќе видена

Денеска во „Отворено“ на Алфа телевизија гостин на Искра Коровешовска е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој говореше околу информациите дека ...
сите 192 | | | веќе видена

Во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој потенцираше дека, додека Зоран Заев е на власт ...
сите 192 | | | веќе видена

Вечерва на емисијата на „Отворено“ на Алфа телевизија, гостуваше претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според Мицкоски откако Зоран Заев е на власт ...
сите 12 | | | веќе видена

Зоран Заев преку двојазичноста тргува со гласовите на Албанците, реално неподобрувајќи ја нивната положба, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во ...
сите 196 | | | веќе видена

Денеска во „Отворено“ на Алфа телевизија гостин на Искра Коровешовска е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој вели дека граѓаните чувствуваат ...
сите 196 | | | веќе видена

На прашањето дали денска се случи пуч во Македонија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во Отворено студио, рече дека Заев и Џафери во ...
сите 198 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија во рамки на 115-та седница денеска донесе повеќе одлуки меѓу кои и за Законот за борба против корупцијата за кој се предлага да ...
сите 15 | | | веќе видена

next