Република

Основачот на Агрокор Ивица Тодориќ, вечерва околу 20 часот се очекува да биде испорачан на хрватското правосудство, откако суд во Лондон на 25 октомври го ...
сите 24 | | | веќе видена

Основачот на интернетот Тим Бернерс-Ли смета дека кога-тогаш мора да биде урнат монополот на технолошките гиганти Гугл и Фејсбук. – Неприкосновеноста на Гугл и ...
сите 6 | | | веќе видена

Сопственик на бордели и ѕвезда на реално шоу освои место во државното собрание на Невада неполн месец откако почина. Денис Хоф, кој држеше неколку легални ...
сите 14 | | | веќе видена

Најавата за смена на независната Комисија за заштита од дискриминација од страна на СДСМ е порака на СДСМ до судиите, обвинителите, администрацијата, ...
сите 18 | | | веќе видена

Уставните измени ќе влезат на сила кога Грција ќе ја ратификува спогодбата во грчкиот Парламент и ќе го ратификува протоколот за членство во НАТО, кажа ...
сите 234 | | | веќе видена

Учесничка на изборот за најдобар задник на Бразил популарниот Мис Бум бум, незадоволна од одлуката на жирито, тргнала сама по лентата за Мис. Гужва на ...
сите 4 | | | веќе видена

Ненад Грујовиќ, познат и како Црни Груја, почина синоќа во Белград при пад од терасата на станот на првиот спрат во Душина улица. И покрај борбата на лекарите ...
сите 2 | | | веќе видена

– Започна Конгресот на Европската народна партија. Убеден сум дека ќе имаме интересни дискусии за иднината на десницата во Европа и дека ќе го избереме ...
сите 165 | | | веќе видена

АСНОМ останува во преамбулата на Уставот, и наместо еднаш ќе биде спомнат двапати. Останува Прогласот на АСНОМ со сите донесени одлуки, рече денеска на ...
сите 7 | | | веќе видена

Со цел да се подобри достапноста на здравствените услуги за граѓаните во општина Неготино, матичните лекари ќе бидат вклучени во дежурствата во здравствениот ...
сите 18 | | | веќе видена

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“ Антонио Парапулов, кој беше ...
сите 7 | | | веќе видена

Учесничка на изборот за најдобар задник на Бразил, популарниот натпревар Мис Бум бум, незадоволна од одлуката на жирито, бесна тргнала сама по лентата на ...
сите 6 | | | веќе видена

Компaнијата „СЕКЕ“ ДООЕЛ Прилеп ги демантира сите тврдења за каква било поврзаност на компанијата со рускиот бизнисмен Иван Савидис, како и наводите за ...
сите 2 | | | веќе видена

Објавен ќе биде трет јавен повик за нискобуџетните авиокомпании, но овојпат со олеснети критериуми, одлучи Владата. Владиниот портпарол Миле Бошњаковски ...
сите 12 | | | веќе видена

next