Република

Во интервју за Дојче веле, грчкиот опозициски лидер и претседател на Неа Демократија Кирјакос Мицотакис ја критикува владата на Алексис Ципрас поради ...
сите 118 | | | веќе видена

Душица Илиќ, попозната како пророчицата Клеопатра, во домашната јавност се појави на почетокот на деведесеттите години, паралелно со воените судири на ...
сите 2 | | | веќе видена

Актерот со светска слава, Раде Шербеџија, ќе одржи концерт на 26 декември со својот бенд, а сите песни ќе ги посвети на својата голема пријателка и актерка, ...
сите 12 | | | веќе видена

Познатата пејачка Наташа Беквалац која е новиот член во музичкото шоу „Пинкови Ѕвездички“ го насмеа целото студио откако се пошегува на своја сметка. Имено на ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната прва дама на САД Мишел Обама неодамна ја објави нејзината нова книга во која искрено говори за нејзиниот брак со Барак Обама и ќерките. Во книгата, ...
сите 19 | | | веќе видена

Најмалку девет луѓе загинаа во пожар што од четвртокот беснее во северна Калифорнија, додека на југ, познатото летовалиште Малибу е загрозено од друг пожар што ...
сите 143 | | | веќе видена

“Кацарска судството” работи под директен диктат на Зоран Заев, човек аболициран за тежок криминал. “Кацарска судството” е срам за правдата и правдината. ...
сите 79 | | | веќе видена

Снимка од обидот за терористички напад во 2017 година во Њујорк го објави руската телевизија Раша тудеј. 27-годишниот Акејад Улах тогаш на метро станицата ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Родителите на Дарко Лазиќ се во тешка материјална ситуација. На сите можни начини се обидуваат да дојдат до пари, па по ред ги бараат сите луѓе кои ...
сите 40 | | | веќе видена

Светскиот наталитет е намален за половина од 1950 година, и постојат големи разлики според животниот стандард во одделни земји, се наведува во студија на ...
сите 2 | | | веќе видена

Штом ќе заврши болничкиот процес на зазадравување од тешките повреди и ќе биде пуштен на домашно лекување, Дарко Лазиќ ќе започне со терапија за одвикнување ...
сите 41 | | | веќе видена

Ким Кардашијан морала итно да ја напушти својата вила поради пожар кој изби во Калабасис во Калифорнија. Старлетата била исплашена, но се снимила од авион и ...
сите 12 | | | веќе видена

Доколку обрнете внимание на физичките, менталните или емотивните знаци кои ви ги испраќа вашето тело, ќе може да живеете поубав живот. Еве како женското тело ...
сите 15 | | | веќе видена

На социјалните мрежи кружи покана за „Масовно оставање на „трето дете“ пред Влада. На 11 ноември во единаесет часот се повикуваат сите родители и засегнати од ...
сите 17 | | | веќе видена

Есента е сезона за тиквата. Постојат толку разновидни начини за нејзино приготвување, како што постојат и голем број разни видови тикви. Тие може да се поделат ...
сите 5 | | | веќе видена

Страшна и опасна борба на кучиња сктиници на кумановскиот плоштад, снимена од гости во локалните кафулиња се шири по социјалните мрежи. Крволочните животни не ...
| | веќе видена

next