Република

Судиите на Врховниот суд против кои се отворени постапки во Судскиот совет за разрешување од функциите, не треба да учествуваат во расправата и одлучувањето на ...
сите 35 | | | веќе видена

Авион на црногорската компанија „Монтенегро ерлајнс“, кој летал на релација Тиват – Москва, денеска принудно слета на аеродромот во рускиот град Калуга откако ...
сите 31 | | | веќе видена

Германскиот пратеник од Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Дејвид Мекалистер, попладнево беше реизбран за претседател на Комисијата за надворешни работи на ...
сите 13 | | | веќе видена

Еден Италијанец се шокирал кога на купената кутија цигари на фотогафијата која предупредува на опасноста од пушењето ја видел неговата сопруга која починала ...
сите 6 | | | веќе видена

Република стапи во контакт со лажниот укаински претседател Петро Порошенко, односно пранкерот Алексеј Стојларов - Лексус. Лексус за Република открива детали од ...
сите 31 | | | веќе видена

МВР призна дека ќе се гради центар за странци бидејќи е потребно да се подобрат капацитетите на веќе постоечкиот. Ова, како што објави Прес24, е прва ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за правда ќе го промени начинот на полагање на правосудниот испит. Подготвен е нов Закон за правосудниот испит кој Владата на Република Северна ...
сите 10 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по вчерашната прес конференција на премиерот Заев каде тој кажа дека е жртва на двајцата руски комичари. Заев во своето обраќање до ...
сите 3 | | | веќе видена

Втората половина на мај, почеток на јуни или најдоцна октомври наредната година се добри термини за одржување на предвремени парламентарни избори сметаат од ...
сите 126 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ денеска побара одговорност од претседателот на Владата Зоран Заев, ни и од министрите и советниците за ...
сите 39 | | | веќе видена

Знам дека Европската унија се бави сама со себе, но таа мора да знае дека ние на Балканот сме 30 години во транзиција и мораме да видиме светло на крајот од ...
сите 79 | | | веќе видена

Две лица загинаа рано изутринава на автопатот Белград - Ниш, кај месноста Мала Крсна, јавуваат српските медиуми. Станува збор за 59 годишен маж и 33-годишна ...
сите 8 | | | веќе видена

Ане Лашкоска од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска истакна дека власта нема капацитет да го реши проблемот со Охрид, кој е под закана да биде избришан од ...
сите 85 | | | веќе видена

Во последните неколку месеци на брегот на Филипините може да се најдат пакети со кокаин чија што пазарна вредност изнесува со милиони долари. Последен пат во ...
сите 3 | | | веќе видена

next