Република

Исфрлањето на месото и млечните производи од исхраната стана многу популарно, па во последните десет години е забележан пораст на бројот на вегани за 350 ...
сите 12 | | | веќе видена

Едно ново истражување покажало дека ризикот за постпородилна депресија е значително повисок кај жените кои родиле машко, за разлика од оние кои родиле женско ...
сите 3 | | | веќе видена

Доцна попладнево во Собранието на Република Македонија на комиската расправа на Комисијата за уставни прашања беше усвоен и третиот предлог-амандман на Уставот ...
сите 68 | | | веќе видена

Македонските боксерски репрезентативци годинава го одбележаа традиционалниот боксерски турнир „Златен Гонг“, но не со некој позначаен резултат, туку со ...
сите 8 | | | веќе видена

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред утрешната трка за ГН на Бразил, која е претпоследна во оваа сезона во Формула 1 шампионатот. ...
сите 17 | | | веќе видена

Со двочасовна блокада на влезот на Струмица, активистите на Здружението „Здрава котлина“ и други еко организации од југоистокот го изразија својот став против ...
сите 14 | | | веќе видена

Tриесет и четиригодишниот Иван Суков од Русија има три жени и девет деца, но се надева дека ќе има уште жени и најмалку 50 деца. Според законот, може да има ...
сите 8 | | | веќе видена

Многу познати личности, меѓу кои има актери, пејачи, режисери се евакуирани од своите домови поради пожарот во Калифорнија. Позната Ким Кардашијан, актерката ...
сите 41 | | | веќе видена

next