Република

Координаторката на Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Елизабета Канческа-Милевска денеска кажа дека осумтемина пратеници нема да гласаат ...
сите 335 | | | веќе видена

Во Монтреал, Канада, докторите ќе можат да препишуваат бесплатни посети на музеи за пациенти со различни здравствени проблеми од депресија и дијабетес до некои ...
сите 5 | | | веќе видена

Нема човек што не се сеќава на македонскиот претседател Борис Трајковски кој беше миленик на целата нација. Трајковски животот трагично го загуби во авионска ...
сите 8 | | | веќе видена

Денеска, 2 ноември, во скопскиот локал „Концепт 37“ со почеток во 20 часот ќе се случува промо забава на улична мода (street wear) брендот „Голока“ од ...
сите 6 | | | веќе видена

Задушници се деновите во кои според народните верувања душите на покојните претци и блиски доаѓаат од оној свет кај своите блиски барајќи од нив храна, ...
сите 45 | | | веќе видена

Откако добиле информација дека Дарко Лазиќ се разбудил од кома, припадниците на полицијата дошле во КБЦ Земун како би земале изјава за сообраќајната несреќа ...
сите 103 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа одржа средба со организациските секретари и потсекретари. На средбата се разговарало за тековни работи и ...
сите 44 | | | веќе видена

Пејачот Дарко Лазиќ кој пред повеќе од една недела доживеа сообраќајна несреќа, пред два дена излезе од кома, а дури сега станува свесен каде се наоѓа и што ...
сите 106 | | | веќе видена

„Супертрејд“ годинава драстично ја зголеми работата со државни тендери. Колку е енорма промената на позицијата на „Супертрејд“ се гледа од јавно достапниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Со јубилејната колекција „Милион милји време“ на познатата дизајнерка Лидија Георгиева, вчеравечер започна осумнаесеттиот Моден викенд Скопје, за прв пат на ...
сите 52 | | | веќе видена

Помирување без помилување, повтори премиерот Зоран Заев во изјава дадена вчера. Помирување ќе има во Собранието, а координативното тело ќе работи на севкупно ...
сите 150 | | | веќе видена

Истекува петнаесетдневниот рок на Владата за доставување на нацрт амандманите на Уставот до Собранието. На 19 октомври Собранието со двотретинско мнозинство ...
сите 356 | | | веќе видена

Насловната страница на новиот број на „Илустрована политика“ со написот „Кучињата се пуштени“ и уште неколку други текстови во кои се напаѓаат медиумите кои ја ...
| | веќе видена

next