Република

Кога дете патува во странство со еден од родителите (кои се во брак) нема потреба од писмена согласност од другиот. Службените лица во ваков случај немаат ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот заменик на турскиот премиер и еден од клучните луѓе во владејачката Партија за правда и развој на претседателот Реџеп Тајип Ердоган, Али Бабачан ја ...
сите 98 | | | веќе видена

Ревидирање на регистарот на нелегални градби најави охридскиот градоначалник Константин Георгиески. Од листата која брои 409 дивоградби во заштитениот појас ...
сите 107 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска во својот кабинет се сретна со претставничката на Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации (УНХЦР) во ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонската поп-пејачка Елена Ристеска му изрази поддршка на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески кој се наоѓа во притвop и штраjкува со ...
сите 10 | | | веќе видена

Малкумина знаат за напуштеното детско одморалиште на Водно кое полека, но сигурно, станува проголтано од околната природа. Детското одморалиште се наоѓа под ...
сите 20 | | | веќе видена

Силно невреме, проследено со обилни врнежи и град, вчера ја погоди Словенија, а најпогодени беа областите Шатејрска и Помурска, каде што 12.000 домаќинства ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев, имаше средба со амбасадорот на Француската Република во земјава, Кристијан Тимоние. На средбата е ...
сите 29 | | | веќе видена

На Меѓународниот аеродром во Сараево е избегнат инцидент помеѓу припадниците на Граничната полиција на Босна и Херцеговина и обезбедувањето на турскиот ...
сите 99 | | | веќе видена

За неполна година од Клиничкиот центар во Скопје си заминале 40 медицински сестри. Станува збор за искусни сестри, со долг стаж и работно искуство, кои дале ...
сите 19 | | | веќе видена

Заев се правите при очи слеп, a при уши глув. Бидејќи велите дека првин сакате да ги слушнете снимките, па да побарате оставка од Рашковски, ќе го емитуваме ...
сите 8 | | | веќе видена

Оваа Влада спроведува политички прогон врз членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ, прогон кој се врши преку монтирани случаи и злоупотреба на институциите, му ...
сите 16 | | | веќе видена

next