Република

На социјалните мрежи кружи покана за „Масовно оставање на „трето дете“ пред Влада. На 11 ноември во единаесет часот се повикуваат сите родители и засегнати од ...
сите 17 | | | веќе видена

Есента е сезона за тиквата. Постојат толку разновидни начини за нејзино приготвување, како што постојат и голем број разни видови тикви. Тие може да се поделат ...
сите 5 | | | веќе видена

Страшна и опасна борба на кучиња сктиници на кумановскиот плоштад, снимена од гости во локалните кафулиња се шири по социјалните мрежи. Крволочните животни не ...
| | веќе видена

Бизнисменот Милан Поповиќ поднесе пријава за семејно насилство против поп-пејачката Северина Којиќ поради мејлот што му го испратила. А еве зошто се скараа ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонецот Стево Новковски е меѓу стотиците странски туристи , кои денеска беа евакуирани во големите поплави , во кои загинаа четири лица. Поплавите , ...
сите 4 | | | веќе видена

Хрватската полиција вчера ги уапси четврицата осомничени за милионска кражба на накит . Најстариот има 60 , а намладиот 43 години. Во кражбата во јануари во ...
сите 6 | | | веќе видена

Планирањето на бременоста според годишното време е нов тренд меѓу трудниците низ светот, потврдува истражувањето на Универзитетот Оксфорд. Според студијата, се ...
сите 2 | | | веќе видена

Зимските месеци ќе бидат многу тешки за некои хороскопски знаци кога е љубовта во прашање, но на одредени знаци, токму најстудените месеци ќе им донесат многу ...
сите 62 | | | веќе видена

Напаѓачот кој вчера околу 23:20 часот по локално време отвори оган во ноќен клуб во Калифорнија е идентификуван како Иан Дејвид Лонг, 28-годишен поранешен ...
сите 12 | | | веќе видена

Џенифер Лопез ги израдувала своите обожователи со видео запис за новата песна “Te Guste”, го направила заедно со реперот Бад Бони –Џем. Во него има многу жешки ...
сите 35 | | | веќе видена

Во интервју за Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски говореше околу собирот на народните партии на Европа во Хелсинки и за лажните вести кои беа ...
сите 30 | | | веќе видена

Многу луѓе не знаат дека страдаат од интолеранција на лактоза Лактозата се наоѓа во многу производи: млеко, сирење, јогурт, но и во чоколадото и многу други ...
сите 10 | | | веќе видена

next