Република

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. ...
сите 158 | | | веќе видена

Триесет и четиригодишнот возач на автомобилот кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ помина само со лесни повреди на рамената, ...
сите 281 | | | веќе видена

Kуќнаta помошничка на Мајкл Џексон, 56. годишната Едриан Мекманус тврди дека починатиот крал на попот навистина бил педофил и предатор… Мекманус за Џексон ...
сите 11 | | | веќе видена

Идентични близначки Ана и Луси Декинке открија дека најизменично имаат сексуалаен однос со нивниот заеднички партнер Бен.33-годишните близначки од Австралија ...
| | веќе видена

Статус на адвокатот Александар Тортевски: “Триесет години се борам за еднаквост на граѓаните во сите сфери што е основна претпоставка за правна држава. ...
сите 4 | | | веќе видена

Зачестија објавите на Д-р Јадранка Бибан на Facebook во кои таа упорно пишува околу здравството и ситуацијата во Македонија. Овој пат Д-р Бибан, побара од Заев ...
| | веќе видена

И Министерството за надворешни на Бугарија издаде предупредување од можни терористички напади во Македонија.. Во известувањето објавено на својата интернет ...
сите 83 | | | веќе видена

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе го номинирал американскиот претседател Доналд Трамп за Нобелова награда за мир во минатата есен, откако тоа било побарано од САД. ...
сите 61 | | | веќе видена

Сека Алексиќ била во авионот со Шабан Шаулиќ само ден пред неговата несреќа, која исклучително ја потресла. Вчера патувавме заедно. Во авионот беше насмеан и ...
сите 281 | | | веќе видена

Владините партнери Зоран Заев и Али Ахмети утре во Клубот на пратениците ќе договараат можен заеднички претседателски кандидат. Средбата, според информации од ...
сите 153 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ настрада утринава во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Менаџерот кој синоќа го организирал настапот на Шабан Шаулиќ во Германија, Богдан ...
сите 281 | | | веќе видена

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ утринава загина во сообраќјна несреќа во Германија, кога пијан возач без дозвола удрил во возилото со кое Шабан одел ...
сите 281 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 137 | | | веќе видена

Денеска во Охрид го имав задоволството заеднички да разговараме со актуелниот и цврсто верувам, идниот Претседател на Република Македонија. На Македонија и ...
сите 66 | | | веќе видена

next