Република

Пејачката Гога Секулиќ веќе подолго време не крие од јавноста дека очекува да стане мајка. Откако неколку пати пејачката досега позираше со трудничкото стомаче ...
сите 10 | | | веќе видена

-Заев зошто ги малтретираш луѓето по сонцево, кога планираш да бегаш од референдум? Вака ли во ЕУ ќе одиме?- пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на ...
сите 9 | | | веќе видена

За среќа, историјата е наука и не подлежи на слободните интерпретации и медиумски спинови на Заев, па сигурно во иднина ќе се врати да не истражува и нас и ...
сите 84 | | | веќе видена

Ветувања не остварува, ама барем остана верен на своите клептомански пориви. Типично за Заев човекот кој шибицарски пред камера бараше поткуп од 200 илјади ...
сите 84 | | | веќе видена

Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
сите 95 | | | веќе видена

Па погледнете што има во нивните скапи спотови. Има инсерти од АСНОМ, Антифашистичкото собрание на народното ослободување на Македонија, запамтете ...
сите 84 | | | веќе видена

Со транспарентот „Излези ЗА! европска Македонија” граѓаните ги предводеа премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, министрите Никола ...
сите 13 | | | веќе видена

Под плаштот на европската иднина на државата се спроведува пљачката на векот. Се злоупотребува силната желба на македонскиот народ и сите наши сограѓани за ...
сите 6 | | | веќе видена

Не можам, а да не стекнам впечаток дека секогаш кога СДСМ ја има власта, Македонија ја има се помалку, без некој атрибут, без некое право, без некоја гордост, ...
сите 84 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговата владина свита се луѓето кои немаат никаков проблем да зборуваат колку го почитуваат минатото додека мртви ладни на дело формираат ...
сите 84 | | | веќе видена

Илјадници штипјани, но и граѓани од источниот крај на Република Македонија излегоа денеска да го поддржат ВМРО-ДПМНЕ, неговиот лидер Христијан Мицкоски и ...
сите 84 | | | веќе видена

next