Република

Ме радува што од СДСМ се вразумуваат и ги прифатија нашите барања дека со глава во ѕид, со уцени, со поставување на ултиматуми не се постигнува ништо и ...
сите 599 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во емисијата „Детектор“ посочи дека власта бидејќи е неспособна да преземе корисни мерки и да ја послуша ...
сите 599 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Детектор“ запрашан дали очекува Комисијата за заразни билесто да даде појасен ...
сите 599 | | | веќе видена

На вчерашната прес-конференција одржана по повод првата трансплантација на срце во нашата земја на Клиниката за Државна Кардиохирургија, Националната ...
сите 234 | | | веќе видена

Имавме денови со повеќе оздравени од новодијагностицирани. Сега 3,5 пати повеќе новодијагностицирани од оздравени (со негативен тест после позитивниот). Супер ...
сите 2 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов реагира на обвинувањата на Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ која на прес-конференција обвини дека власта дели хуманитарни ...
сите 44 | | | веќе видена

Откако ВМРО-ДПМНЕ обвини дека власта дели хуманитарна помош на ранливи категории на граѓани во Струмица, а со тоа врши изборен поткуп, реагираа од Здружението ...
сите 44 | | | веќе видена

Денот на македонските и сесловенски просветители, светите браќа “Кирил и Методиј” кој оставија неизбришлива и вечна трага во нашето просветлување и напредок. ...
сите 104 | | | веќе видена

Шпанската влада ќе прогласи десетдневна жалост и ќе им оддаде почит на луѓето кои ја изгубија битката со корона вирусот. Од вторник, владата ќе прогласи жалост ...
сите 67 | | | веќе видена

Поглаварот на исламската верска заедница на Македонија, реисот Сулејман Реџепи денеска пред џамијата на Мустафа Паша во Скопје го честиташе празникот Фитер ...
сите 224 | | | веќе видена

Претседателот на бугарската влада, Бојко Борисов на својот фејсбук профил на сите граѓани на оваа земја им го честиташе дено на бугарската просвета и на ...
сите 197 | | | веќе видена

Струмичката и целата македонска јавност вчера беше сведок на видео за организиран поткуп, кој се случува во пресрет на изборите, вели Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 44 | | | веќе видена

next