Република

За новинарката Снежана Лупевска Созен, Македонците од дијаспората се криви зошто Тамара не победила на Евровизија, и побара на дијаспората да и се забрани да ...
сите 32 | | | веќе видена

Во вчерашниот натпревар за Песна на Евровизија во Израел, триумфира најголемиот фаворит од Холандија. Данкан де Мор е роден 1994 година и е познат холандски ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради променетиот начин на гласање, ретко кому му е јасно како всушност се собираа гласовите од публиката на „Евровизија“ и како се стигна до тие бодови. ...
сите 52 | | | веќе видена

Политичката одговорност е особина на секој политичар во Европа, ама не и во Македонија, велат денеска од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека Австрија и која било членка ...
сите 292 | | | веќе видена

Да, премиере Зоран Заев, сосема сте во право – така е кога се работи вредно и посветено, резултатите се евидентни. И навистина, изградбата од јужниот крак од ...
сите 71 | | | веќе видена

Честитките за успехот на македонскиот евровизиски тим не престануваат. Водителката Лила Филиповска на својот профил на „Инстаграм“ доцна синоќа им порача ...
сите 274 | | | веќе видена

Македонија оваа година со „Proud“ на Тамара Тодевска направи вистински успех на песна за Евровизија, еве кои земји, гласаа на нашата македонска претставничка: ...
сите 151 | | | веќе видена

next