Република

На следната дебата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и демократскиот ривал Џо Бајден ќе има таканаречени неми микрофони за да им се овозможи на ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас, кој допатува во посета на Тирана, беше пречекан со протест пред албанското Министертвото за Европа и надворешни ...
сите 39 | | | веќе видена

По вчерашната реакција на Здружението на кошаркари на првата лига во Македонија денес со одговор излезе претседателот на федерацијата, Перо Антиќ. Антиќ преку ...
сите 50 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти му порача на Мирослав Лајчак, специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Приштина-Белград, дека еден од принципите за дијалог, ...
сите 83 | | | веќе видена

Јован Вранишковски од СПЦ вели дека тие не бегаат од преговори но оти им е нејасно зошто МПЦ ги прескокнува нив и одат директно кај Вселенскиот патријарх ...
сите 10 | | | веќе видена

Кошаркарската федерација на Македонија в четврток ќе соопшти кога ќе стартува новата сезона. Во врска со наводите изнесени во медиумите, не и до федерацијата, ...
сите 50 | | | веќе видена

Лони Вилсон и Џереми Џексон биле во брак од 2012-та до 2014-та година, а нивниот брак завршил по многубројни караници. Некогаш работела како манекенка и ...
сите 10 | | | веќе видена

Бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов веќе два дена е во самоизолација откако се дознало дека командантот на бугарските воени воздухопловни сили, ...
сите 84 | | | веќе видена

УЕФА ќе ги намали исплатите на клубовите во европските натпреварувања во следните пет години поради загуби како последица од пандемијата на коронавирус. ...
сите 73 | | | веќе видена

Германскиот суд донесе одлука дека треба да му биде ускратено државјанството на мигрантот што одби да се ракува со службеничката на церемонијата за ...
сите 9 | | | веќе видена

Денеска претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерката за образование и наука, Мила Царовска, присуствуваа на Меѓународната научна конференција ...
сите 64 | | | веќе видена

next