Република

Владата донесе одлука за ограничување на извозот на економските оператори и производители на заштитни маски од државава во количина која нема да надминува 80 ...
сите 182 | | | веќе видена

Федералните служби затрпопаа на вратата на професорот на универзитетот Харвард, Чарлс Либер поради сомнеж дека го продал продал корона вирусот на Кинна 60 ...
сите 7 | | | веќе видена

Владата денеска донесе одлука дека сите лица кои ќе бидат дијагностицирани со коронавирус, а се без здравствено осигурување, ќе се лекуваат на товар на Фондот ...
сите 182 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на Фејсбук објави статус во кој пишува дека Филипче бара од секоја клиника да обезбеди по два доктори за работа во ...
сите 63 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница „8-ми Септември“ се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот ...
сите 66 | | | веќе видена

Епидемијата на коронавирусот во Норвешка засега е под контрола, објави министерката за здравство. Норвежаните успеаја да ја намалат стапката на трансмисија на ...
сите 30 | | | веќе видена

Хирургот во британската Национална здравствена служба, Каран Рагарајан објаснил зошто носењето ракавици наместо редовното миење на рацете може да доведе до ...
сите 73 | | | веќе видена

Сите ќе умрете! Само нашиот Голем Водач е вечен. Тој, па ти Господе. Чувај ја, оооо Голем Водачу нашата мајка Северна Кор... Македонија де!, напиша на Фејсбук ...
сите 4 | | | веќе видена

Ниту бил во странство, ниту пак се дружел со некого, но 41 годишен маж од село Подлог се заразил со Ковид-19. Единствен контакт со надворешниот свет му биле ...
сите 220 | | | веќе видена

За пациентите на домашно лекување важи истиот алгоритам како и за хоспитализираните, односно и тие треба да имаат два негативни теста за да се сметаат за ...
сите 448 | | | веќе видена

Сто и триесет македонски граѓани со лет на Визер се вратени од Лондон. Министерството за надворешни работи соопшти дека авионот полетал од аеродромот Лутон, во ...
сите 62 | | | веќе видена

„Постојат претпоставки дека кај лицата кои ја примиле БСЖ-вакцината како што е регионот на Балканот и со Македонија каде што се дава една доза на оваа вакцина, ...
сите 196 | | | веќе видена

next