Република

Спасувачки екипи трагаат по неколку стотици патници од брод што потонал на езерото Викторија, во близина на танзанискиот град Мванза. Досега се пронајдени ...
сите 49 | | | веќе видена

– Штотуку остварив средба со граѓаните на Свети Николе. Им реков дека секогаш кога СДСМ е на власт Македонија губи по нешто и ја има се помалку. Порано тоа ...
сите 35 | | | веќе видена

– Во предвечерието на христијанскиот празник Мала Богородица, бев во посета на преубавиот манастир Света Богородица во Ѓуриште, светиниколско каде масовно се ...
сите 167 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн го повторил ставот дека неговата партија не ...
сите 269 | | | веќе видена

Србија побара денеска од Европската Унија да реагира откако косовскиот премиер Рамуш Харадинај најави отворање на границата меѓу Косово и Албанија. – Што ќе ...
сите 155 | | | веќе видена

Екипата на Челси на отворањето на новата сезона во Лига Европа, минимално со 0-1 го освлада ПАОК на гостински терен. Трите бода за „сините“ ги обезбеди Вилијан ...
сите 56 | | | веќе видена

Американецот Рогелио Андверда (34) ос Тексас толку многу сакал да излезе со своите пријатели, па за да си ја исполни желбата и покрај негодувањата од ...
сите 4 | | | веќе видена

Навивачите на ПАОК повторно упатија провокација од тррибината на „Тумба“ каде денеска го пречекаа Челси со транспарент на кој се вели „Македонија е една и е ...
сите 56 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европската унија треба да потпише договори за регулирање на движењето на мигрантите и со други држави освен ...
сите 69 | | | веќе видена

Триесет и три годишна жена вчера била пронајдена мртва во нејзиниот автомобил во гаражата на зградата во која живеела. Убиството се случило во северното ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон, извршен ...
сите 269 | | | веќе видена

Двајца навивачи на Челси се повредени во Солун по напад на приврзаниците на ПАОК пред натпреварот на двата тима во Лигата на Европа. Двајца англиски државјани ...
сите 56 | | | веќе видена

До понеделник ќе продолжи периодот на стабилно, суво и топло време за овој период од годината, соопшти УХМР. Од вторник пак, поради продор на студена воздушна ...
сите 264 | | | веќе видена

next