Република

Македонски железници Транспорт АД Скопје денеска соопшти дека е против најавеното укинување од крајот на месецов на единствениот меѓународен воз низ Македонија ...
сите 39 | | | веќе видена

Оваа пролет веста за смртта на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори го заобиколи светот само за неколку секунди. Капитенот на клубот Астори замина во сон од ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали ги читате декларациите на производите? Ги запазувате ли роковите? Знаете ли обично што се крие за производите кои се на акција, во големите маркети? Се ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Австралија денес е уапсено момче осомничено за ставање на игли во јагоди наменети за широка потрошувачка, пренесоа локалните медиуми. Момчето признало дека ...
сите 26 | | | веќе видена

Еден грчки танкер со илјада тони нафта се насука утринава во близина на пристаништето на грчкиот остров Милос во Егејското Море, но „засега нема информации за ...
сите 10 | | | веќе видена

Делегација на Сојузот на македонски здруженија од дијаспората, предводена од Застапникот Игор Александров, вчера оствари средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 10 | | | веќе видена

Ноќеска околу 01 часот во Скопје, во село Долно Лисиче, во испоставата на Македонски железници– Трубарево, три непознати лица, со закани по животот, извршиле ...
сите 80 | | | веќе видена

Шпанските медиуми денеска јавуваат трагична вест за смртта на двајца ракометари на Гранољерс, додека уште двајца се повредени во стравична сообраќајна несреќа ...
сите 5 | | | веќе видена

Во држави од ваков тип политиката секогаш е над правото, вели политичкиот аналитичар Александар Пандов, коментирајќи ја денешната одлука на Уставниот суд. ...
сите 9 | | | веќе видена

Од 1 јануари 2019 година бројот на деца кои ќе користат детски додаток од сегашните 3.200 ќе се зголеми на 73.500 бидејќи оваа поволност ќе ја користат и ...
сите 115 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд за нас не е прифатлива, вели Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес, откако со 7 гласа „за“ и два „против“ судот ...
сите 33 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија го разгледа и прифати усогласениот текст на Меморандумот за соработка помеѓу Владата на Република Македонија и Владата на ...
сите 32 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција во текот на вчерашниот ден беше присутна во Општина Арачиново, каде на жителите на селата што припаѓаат во ова општина им се ...
сите 123 | | | веќе видена

-Има сознанија дека уставните судии се повикувани на разговор пред денешната седница – изјави денеска Димитар Апасиев, еден од подносителите на инцијативата ...
сите 196 | | | веќе видена

next