Република

Откако дојде на министерското место во МВР, Оливер Спасовски е креатор на скандали. Јавноста е сведок на секојдневни скандали поврзани со Министерството за ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески ексклузивно за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го ...
сите 186 | | | веќе видена

Светскиот економски форум на својата веб страница ги објави најновите податоци од истражувањето за штетното влијание на загадувањето на воздухот врз менталните ...
сите 19 | | | веќе видена

На својата редовна, 102. седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на потрошувачите при договори за ...
сите 55 | | | веќе видена

Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил објави статус упатен до министерот Оливер Спасовски. Спасовски: Сопругата и мајката на Груевски се во Македонија. Браво ...
сите 11 | | | веќе видена

Дали Никола Груевски избега или власта му направи услуга? Расплетот на настаните поврзани со барањето политички азил на Никола Груевски во Унгарија го прави ...
сите 20 | | | веќе видена

По направените соодветни проверки, Министерството за внатрешни работи утврди дека лицето Никола Груевски, кое се бара заради извршување на казна затвор во ...
сите 252 | | | веќе видена

По веста дека Груевски е во Будимпешта и бара политички азил од Унгарија со своја реакција излезе Алијансата на Албанците. -Владата и МВР да поведат сметка и ...
сите 68 | | | веќе видена

Убијците , кои дошле од Саудиска Арабија на денот на убиството и по неколку часа си заминале од Истанбул во куферите носеле страшна опрема. Освен тоа , ...
сите 157 | | | веќе видена

Револт на медицинските сестри кај матичните лекари кои останале без работа. Месец дена по ветувањето на министерството за здравство дека со законски измени ќе ...
сите 68 | | | веќе видена

Гламур и луксуз во Версај се пиеле Бордо и шампањ. По крајот на церемонијата која се одржа пред Триумфалната капија во Париз и по завршувањето на сите ...
сите 39 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, рече на денешната прес ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека измените на Законот за здравствена заштита за преземање во јавно здравство, на медицинските сестри кои претходно ...
сите 68 | | | веќе видена

next