Република

На долгиот список сметени директори и членови на управни одбори именувани од извршната власт што денеска на прес-конференција во Вадата таксативно ги наброја ...
сите 5 | | | веќе видена

Ел Чека експресно му одговори на премиерот Заев кој денеска од прес конференција побара телефон од кичевецот кој објавува бомби од САД да го праша „чекај бе ...
сите 76 | | | веќе видена

Македонските авантуристи, Ѓоко Шуклев и Ѓорѓи Николов утрово не можеле да ја преминат монголско-кинеската граница зашто немале договорено туристичка агенција и ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија, Киро Здравев пред денешната седница изјави дека е изненаден од она што се случи со Специјалното јавно ...
сите 74 | | | веќе видена

Случајот со изнудувањето пари од македонски бизнисмени, наводната вмешаност на обвинители и високи политички функционери е една од главните причини за ...
сите 12 | | | веќе видена

Чудно како им пречи објавување на криминал и индиции за заробена држава - напиша Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил, одговарајќи му на Зоран Заев на ...
сите 64 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во неговата денешна колумна за „Независен Весник“ открива детали за акцијата на обвинителството во која ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовскиот огранок на Алијансата на Албанците преку прес-конференција упати обвинувања до Општина Тетово и Владата дека „правеле злоупотреба на средствата на ...
сите 16 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вели дека на лидерската средба што ја свика за в петок подготвен е да разговара за сѐ и уште еднаш го повика претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 361 | | | веќе видена

Ако Нефи Усеини не ги тргне дивоградбите тоа ќе го стори државата, порача денеска од владата премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев побара Општина Охрид да ја сруши дивоградбата – пицерија на советникот Нефи Усеини во центарот на градот или ќе и ги одземе надлежностите. ...
сите 193 | | | веќе видена

Никој не е виновен додека не се докаже спротивното. Не е мое да коментирам истрагата за „Рекет“ која допрва треба да се докаже кој е виновен, истакна Заев на ...
сите 40 | | | веќе видена

Десетина врвни државни функционери можат да настрадаат законски и политички поради непочитување на законот во случајот Рекет со Боки 13. Во аудио разговорите ...
сите 6 | | | веќе видена

next