Република

Поради инцидентите меѓу група демонстранти и полицијата пред средно училиште во Солун, каде требало да одржи говор министерот за образование на Грција, Костас ...
сите 26 | | | веќе видена

Ширум Бугарија продолжија протестите против превисоките цени на горивото, зголемените трошоци за живот, сиромаштијата и корупцијата. На плоштадот во центарот ...
сите 101 | | | веќе видена

Првиот ден на заседанието на ГС меѓународната полициска организацијз го обележаа низа скандали кои ги приредија претставниците на приштинската полиција. Еден ...
сите 89 | | | веќе видена

Десетици лица се евакуирани од зграда во популарно туристичко место на северниот дел на Тенерифе, откако масовни бранови почнаа да удираат во станбена зграда ...
сите 13 | | | веќе видена

Кинескиот гигант за е-трговија „Алибаба“ ќе отвори логистички центар во Белгија, со што е очевидна намерата да го заобиколи Балканот. Центарот ќе се наоѓа во ...
сите 9 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на места со остатоци од кашест снег на коловозот. Забрана за товарни возила има на патниот ...
сите 90 | | | веќе видена

За британскиот весник „ Гардијан “ уште отсега пишува за Северна Македонија. Во текст за најдобрите 50 вина за претстојниот Божик, медиумот го наведува виното ...
сите 6 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
сите 87 | | | веќе видена

Само мал дел од специјалците распоредени наоколу, како да сме Ал Каеда! Колку бедно и срамно се трошат нашите пари! – вака професорката Билјана Ванковска го ...
сите 12 | | | веќе видена

На третиот по ред “Фестивал на различностите” кој се одржува во Доха од 18 октомври 2018 до 9 март 2019 година, месец ноември бил резервиран за културно ...
сите 2 | | | веќе видена

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева кон крајот на летото се сврши, a Турунџиева во емисијата „Ексклузив“ откри дека очекува внуче, односно нејзината ...
сите 9 | | | веќе видена

Православната црква и верниците денеска го слават Галактон и Епистима. Духовната љубов на Галактон кон Епистима била толкусилна што тој не сакал да ја види со ...
сите 11 | | | веќе видена

Сезоната на Скорпија започнала на 23. октомври и ќе трае до 23. ноември. Овој период на многу знаци на Зодијакот ќе биде напнат бидејќи оваа јака енергија е ...
сите 49 | | | веќе видена

next