Република

Претседателот на Барселона, Жозеп Бартомеу се повлекува од функцијата, соопшти синоќа прес-службата на каталонскиот клуб. Причината за оставката се лошите ...
сите 96 | | | веќе видена

Официјалната интернет страница на претседателската кампања на Доналд Трамп беше хакирана на една недела пред претседателските избори во САД. Оваа страница е ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче апелираше приватните лаборатории да ги намалат цените на тестирањата за Ковид-19. Во оваа криза сметам дека не треба ...
сите 266 | | | веќе видена

Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до ...
сите 100 | | | веќе видена

Државата оди напред! Едно општество за сите, и во добро, и во криза, секогаш, а од сега и уредено со нов Закон за спречување и заштита од дискриминација кој ...
сите 74 | | | веќе видена

Од самиот почеток ги пријавуваме апсолутно сите смртни случаи. Кај нас се случува да се земе брис, да биде пациент дојден за друга здравствена услуга во тешка ...
сите 266 | | | веќе видена

Која е границата до која некои инфлуенсери се спремни да одат за повеќе следачи и прегледи, а со тоа и пари? За рускиот влогер Михаил Литвин, очигледно таа е ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради крајно лошата положба на полицијата во Македонија, полициски службеници вечерва излегоа на протест пред Министерството за внатрешни работи, организиран ...
сите 32 | | | веќе видена

Со денешните 15 починати, Македонија од почетокот на ковид-пандемијата бележи вкупно 949 лица кои починале од последици предизвикани од ковид-19. Пратнеикот од ...
сите 28 | | | веќе видена

На само еден ден до изборното Собрание на кое ќе биде избран само вториот претседател во историјата на Македонскиот олимписки комитет (МОК), доаѓа ...
сите 76 | | | веќе видена

Нема законски основ за судење онлајн, имавме неколку такви примери, но стануваше збор за полесни дела, за оние кои се за потешки дела тоа е дури невозможно, ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по третпат во живо ќе одговара на прашањата на граѓаните, овојпат во недела навечер од 20 часот. Тој повика ...
сите 186 | | | веќе видена

next