Република

По пауза од пет години, водителката на некогашната семејна емисија „Дом и дизајн”, Искра Канзурова се врати на малите екрани со емисијата во живо „Збор по ...
сите 32 | | | веќе видена

На меѓународниот аеродром во Барселона , Ел Прат и денеска се откажуваат летови , поради големите протести против стогодишната затворска казна за деветмината ...
сите 292 | | | веќе видена

Денеска се навршуваат 12 години од смртта на најголемата музичка ѕвезда во Македонија Тоше Проески. Пред точно 12 години ова беше најтешкиот ден за Македонија, ...
сите 85 | | | веќе видена

Поминаа дванаесет години од смртта на Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка на 16 октомври 2007 година, а неговиот близок пријател ...
сите 85 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен. Во ...
сите 201 | | | веќе видена

Претставник на германската влада соопшти дека на денешниот состанок меѓу германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон ќе биде ...
сите 1339 | | | веќе видена

Зголемувањето на минималната плата за 16 отсто што го најави Владата треба да се одмери уште еднаш, велат од Институтот Фајненс Тинк. Предложеното зголемување ...
сите 158 | | | веќе видена

о оставката на заменик-министерот за здравство, Асим Муса, кој во емисијата “Фикс Фаре“ во Албанија беше снимен како зема мито од 50 евра за операција и бара ...
сите 123 | | | веќе видена

Советникот за евроатлански интеграции во кабинетот на Зоран Заев, Бојан Маричиќ во гостување на телевизијата Телма истакна дека е успех за две години од, како ...
сите 85 | | | веќе видена

Датум нема, а со Шеќеринска и Заев на чело во Влада и Рускоска и Јовевски во Обвинителство, датум нема ни да има - вели Александар Пандов во својот статус на ...
сите 241 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи има спротивен став од премиерот и министерката за правда дека сите препораки од Венецијанската комисија околу ...
сите 38 | | | веќе видена

Финската министерка за надворешни работи, Тити Тупураинен по завршувањето на денешните безуспешни разговори за одлука за почнување преговори со Македонија и ...
сите 1339 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша се снимала во најнова комбинација на облека, при што јасно се гледа дека на себе не носи долна облека. Пејачката облекла црн џемпер кој го ...
сите 27 | | | веќе видена

next