Република

На владина седница ќе се разгледува и прашањето за продолжување на породилното отсуство на мајките бидејќи не можат да ги запишат бебињата во градинки, изјави ...
сите 684 | | | веќе видена

Дека децата се најискрените суштества и не знаат да лажат доказ е ова дете од Хрватска. Тој на лист хартија, напишал што прават неговите родители по цел ден ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната директорка на охридската болница, лекари специјалисти од инфективното одделение во охридската болница, како и самата институција ќе бидат парично ...
сите 684 | | | веќе видена

Московските власти претставија денес апликација за паметни телефони која го следи движењето на лицата на кои им е наметната изолација поради коронавирусот. ...
сите 43 | | | веќе видена

Економската стабилност на земјата се заснова и зависи од банкарскиот сектор, кој сега е стабилен, а таков треба да остане и по завршување на корона кризата, ...
сите 91 | | | веќе видена

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашањето на „Република“ министерот за здравство ...
сите 684 | | | веќе видена

На саемот во Белград се сместени 49 пациенти заразени од корона вирусот, а од нив 39 мажи и 10 жени. Меѓу нив е и најмладиот пациент, дете од 10 години, ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерството за финасии има три основни сценарија – поволно, неповолно и најнеповолно за справување со последиците што ги предизвика коронавирусот во ...
сите 93 | | | веќе видена

Околу 2,500 туристи подготвуваат тужба против австрискиот скијачки центар Ишгл поради лошото постапување за време на епидемијата на коронавирусот и ...
сите 20 | | | веќе видена

Пациентката која во неделата наутро почина во болница во Струга, а на која посмртно ѝ беше земен брис, е позитивна на ковид-19. Се чекаат резултатите од ...
сите 203 | | | веќе видена

Светската здравствена организација ќе испрати 900.000 долари за поддршка на Северна Кореја во уништување на епидемијата коронавирус. Северна Кореја наведува ...
сите 114 | | | веќе видена

Една медицинска сестра од Куманово, која секојдневно патува на работа на Клиниката за пулмологија, а минатата недела била во резервниот тим, е позитивна на ...
сите 42 | | | веќе видена

Починала 65-годишна пациентка од ковид-19 на Инфективната клиника во Скопје. Со тоа бројот на починати од коронавирус во Македонија се искачи на десет. Во ...
сите 684 | | | веќе видена

Откако Европската ракометна федерација реши да ги исфрли француските великани ПСЖ и Монпеље многу работи во Лигата на шампионите нема да бидат исти. Љубителите ...
сите 22 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за животна средина на Србија, Бранислав Блажиќ денеска почина од коронавирус, јавуваат српските медиуми. Блажиќ кој е од ...
сите 30 | | | веќе видена

Во секој момент треба да почне редовната прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче на која треба да информира за состојбата со ковид-19 во ...
сите 684 | | | веќе видена

next