Република

о оставката на заменик-министерот за здравство, Асим Муса, кој во емисијата “Фикс Фаре“ во Албанија беше снимен како зема мито од 50 евра за операција и бара ...
сите 123 | | | веќе видена

Советникот за евроатлански интеграции во кабинетот на Зоран Заев, Бојан Маричиќ во гостување на телевизијата Телма истакна дека е успех за две години од, како ...
сите 85 | | | веќе видена

Датум нема, а со Шеќеринска и Заев на чело во Влада и Рускоска и Јовевски во Обвинителство, датум нема ни да има - вели Александар Пандов во својот статус на ...
сите 10 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи има спротивен став од премиерот и министерката за правда дека сите препораки од Венецијанската комисија околу ...
сите 48 | | | веќе видена

Финската министерка за надворешни работи, Тити Тупураинен по завршувањето на денешните безуспешни разговори за одлука за почнување преговори со Македонија и ...
сите 787 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша се снимала во најнова комбинација на облека, при што јасно се гледа дека на себе не носи долна облека. Пејачката облекла црн џемпер кој го ...
сите 25 | | | веќе видена

Нивото на реформи е катастрофално ниско и во Македонија и во Албанија. Ова е генералниот заклучок на потпретседателот на ВМРо-ДПМНЕ Александар Николоски, кој ...
сите 146 | | | веќе видена

Сега е моментот да отвориме пристапни преговори со Македонија и со Албанија за да се зајакне постигнатиот напредок на Балканот - порача денеска високата ...
сите 147 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ после тешката сообраќајна несреќа решил да сврти нов лист, па така меѓу другото, дошол на идеја да им обезбеди на своите наследници убава и богата ...
сите 8 | | | веќе видена

Осудениот каталонски активист Жорди Кушар изјави дека политичарите и активистите осудени на повеќегодишни казни поради улогата што ја имаа во обидот да ја ...
сите 292 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој вечерва имаше интервју за порталот Економски Лидер, се осврна и на една ситуација којашто не се ...
сите 146 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ексклузивно во интервуто за Лидер открива дека минатиот петок се сретнал со министер за европски прашања од ...
сите 146 | | | веќе видена

Педесет и осум годишен Холанѓанец 9 години ги држел шесте деца затворени во зафрлена фарма во Холандија каде што чекал пропаст и крај на светот. Холандските ...
сите 26 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан изрази разочарување и им се извини на граѓаните на Македонија и на Албанија, затоа што нема одлука за отворање на преговорите. Не е ...
сите 787 | | | веќе видена

Плодната расправа на министрите за европски прашања на земјите-членки на ЕУ денеска во Луксембург заврши јалово за Македонија и Албанија. Тие дефинитивно не ...
сите 787 | | | веќе видена

На 14 и 15 Октомври Меѓународниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, присуствуваше на Политичкото Собрание на Европската народна партија (EPP). Во текот ...
сите 26 | | | веќе видена

next