Република

Дека владата на СДСМ и министерот за здравство Венко Филипче ја губат битката со справување на државата со КОВИД пандемијата покажува и денешното однесување на ...
сите 560 | | | веќе видена

Луѓето кои се опоравуваат од последиците од коронавирус можат да претрпат сериозно оштетување на мозочните функции, а во најлоши случаи може да се појави штета ...
сите 48 | | | веќе видена

Податоците од Центрите за контрола и превенција на болести покажуваат дека коронавирусот брзо се шири низ цела Европа, и ние сме длабоко во вториот бран. Во ...
сите 36 | | | веќе видена

Откако по новиот позитивен тест на Ковид-19 стана јасно дека Кристијано Роналдо нема да биде можност да настапи за Јувентус во натпреварот против Барселона, ...
сите 96 | | | веќе видена

Хрватот Ѓуро Хорват е сопственик на компанијата „Техникс“ кој на сите свои вработени им упатил допис дека ќе ги казнува доколку завршат во самоизолација. Тој ...
сите 28 | | | веќе видена

Откако по долго боледување и на 51-годишна возраст почина еден од основачите на групата Комити, Горан Костадиновски – Гокси, својата тага со јавноста ја ...
сите 20 | | | веќе видена

За три свадби организирани во угостителски објекти во Тетово, Боговиње и Арачиново, Државниот пазарен иснпекторат по спроведена контрола има поднесено кривична ...
сите 154 | | | веќе видена

Легендарниот српски актер, Велимир Бата Ж ивоиновиќ, почина пред четири години, а сега неговиот син Миљко открива дека се простил од својот татко преку ...
сите 3 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Шведска се регистрирани 1.980 нови позитивни случаи на корона вирус, што е најмногу од почетокот на пандемијата. Здравствените ...
сите 536 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) го повлече учебникот по македонски јазик за петто одделение поради несоодветна и дискриминирачка содржина, ...
сите 24 | | | веќе видена

Влијанието на климатските промени е се поевидентно и се одразува не само врз физиологијата на лозата, туку и врз квалитетот и традиционалниот вкус на виното. ...
сите 17 | | | веќе видена

Клучните приоритети од ЕУ агендата за периодот што следи, предизвиците на евроинтегративниот пат, регионалните здравствени и политички случувања, заедничкиот ...
сите 65 | | | веќе видена

Ништо не може да го испере луксузот на Зоран Заев и неговите советници во кабинетот во владата.Над 20.000 евра секој месец одат за нето плати на советниците на ...
сите 71 | | | веќе видена

Илир, немаш ниту една надлежност да се мешаш во работата на експертите во управувањето со состојбата. Како прво, не излегувај од дома без маска, кажи и на ...
сите 67 | | | веќе видена

Откако доцна синоќа повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, утрово претендентот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев се пишмани. Наводно уште во ...
сите 62 | | | веќе видена

next