Република

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус . Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, ...
сите 673 | | | веќе видена

Откако вчера беше објавена информацијата Александар Маленко е повторно сам и разведен, што тој самиот го потврди во „Добар ден, секој ден“ на телевизија Алфа, ...
сите 13 | | | веќе видена

Најдобриот другар на Александар Вучиќ(45) кој денеска почина од коронавирусот, Влада Бјелогрлиќ, бил дел од фамилијата на познатиот српски актер Драган ...
сите 4 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија објави нова централна веб-страница за сите официјални информации поврзани со справувањето со коронавирусот на којашто ...
сите 31 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 964.639 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 49.242, а оздравеле 203.274 луѓе. – ...
сите 24 | | | веќе видена

Велешанец кој бил однесен со брза помош на клиниката за инфективни болести во Велес не бил примен од дежурниот персонал за по неколку часа состојбата нагло да ...
сите 214 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска прими тешка вест дека неговиот најдобар пријател од детството Владо Б.(45) починал од корона вирусот. ...
сите 4 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин најави дека неработните денови ќе бидат продолжени до крајот на април, при што ќе се задржат платите, соопштија претставници ...
сите 132 | | | веќе видена

Сите вработени во фабриката „Гентерм“ во Припеп се пуштени дома откако еден од вработените бил позитивен на корона вирусот, дознава „Република“. Меѓу ...
сите 36 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати и Македонското здружение за заштита при работа денеска испратиле предлог до Владата деновите од 4 до 20 април да бидат ...
сите 32 | | | веќе видена

Наместо традиционалното печење јагне на ражен, портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас ги повика граѓаните, оваа година, за Велигден да останат дома и да ...
сите 144 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп може да го замени Јоаким Лев на селекторската позиција во германската репрезентација. Договорот на Клоп со „црвените“ е со ...
сите 44 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји изјави дека сите партнери на ЕУ од Западен Балкан го потврдиле нивното учество во Договорот за заеднички набавки ...
сите 184 | | | веќе видена

Холандија ќе даде поддршка за Македонија преку набавка на тестови за коронавирус базирани на нуклеарна технологија кои се развиени од страна на Меѓународната ...
сите 18 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вели дека годините не се пресуден фактор за некој да биде заразен од Ковид-19 и дека тврдењето оти само постарите ...
сите 114 | | | веќе видена

next