Слободен Печат

Премиерот на Каталонија Квим Тора денеска изјави дека планира да распише предвремени парламентарни избори во шпанската покраина. Тој додаде дека изборите ќе ...
сите 15 | | | веќе видена

Европската комисија денеска ја усвои својата работна програма за 2020 година, во која меѓу приоритетите се наведени и започнувањето на преговорите за членство ...
сите 212 | | | веќе видена

Неколку српски државјани се наоѓаат во карантин во Индија, поради сомнеж дека се заразени со новиот коронавирус, јави дописникот на МИА од Белград. Брачната ...
сите 537 | | | веќе видена

Во државава не се забележани сомнителни случаи на корона вирусот, па дури и во препораките за патување издадени од повеќе земји, Република Северна Македонија е ...
сите 99 | | | веќе видена

Ви забранувам да се мешате и да ги коментирате конфликтите меѓу другите институции, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов, обраќајќи им се на министрите пред ...
сите 9 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за европски прашања на денешната седница го прифати Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за квалитетот на амбиентниот ...
сите 75 | | | веќе видена

Пред околу половина час, на разгласот на трговскиот центар се расчуло дека сите присутни треба да го напуштат објектот, по што обезбедувањето на Сити Мол, ...
сите 56 | | | веќе видена

Една од воведените вонредни мерки за зголемена загаденост на воздухот е воведување бесплатен јавен превоз со цел да го дестимулираме автомобилскиот сообраќај ...
сите 83 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина во координација со Министерството за животна средина и просторно планирање и Царинската управа, врши вонреден ...
сите 151 | | | веќе видена

Едно лице во Албанија е хоспитализирано, медиумите во Албанија пишуваат дека постојат сомнежи дека лицето е заразено од коронавирусот. Во врска со случајот ...
сите 2 | | | веќе видена

„Слободен печат“ дознава дека во скопски Сити Мол во моментов има единици на Министерството за внатрешни работи по дојава за бомба. Пријавата била од вработени ...
сите 56 | | | веќе видена

next