Слободен Печат

Сепак неговите зборови му направија големи проблеми, го ставија под истрага. Истрагата е покрената поради коментарите кои првиот човек на Лацио ги имаше на ...
сите 90 | | | веќе видена

Поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи, на молитва во Мустафа-пашината џамија денеска им го честиташе Рамазан Бајрам на муслиманските ...
сите 45 | | | веќе видена

Кубанските власти објавија дека употребата на дв а лек а развиени од кубанските компании за биотехнологија дове л е до значително намалување на смртноста од ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во ...
сите 239 | | | веќе видена

Луѓето што јадат лажица мелен ким губат дури трипати побрзо на тежина во споредба со луѓето што се на диета, но не го консумираат овој зачин, покажало ...
сите 13 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп играше во саботата голф првпат откако беше прогласена вонредната состојба поради епидемијата од коронавирусот во март, ...
сите 115 | | | веќе видена

Деведесет и седум луѓе загинале во пакистанскиот авион што се срушил во градот Карачи на југот на земјата, а пронајдени се само двајца преживеани, соопштија ...
сите 72 | | | веќе видена

Неименуван фудбалер од исто така неименуван клуб е обвинет за групно силување за време на карантинска забава. Жртвата која поради правни причини е анонимна, се ...
сите 22 | | | веќе видена

Финалето се одигра на страдионот „Ернст Хапел“ во Виена, силите ги одмерија едни од најголемите фудбалски клубови на светот со две различни филозофии во тоа ...
сите 30 | | | веќе видена

Северна Кореја планира да ги зголеми своите нуклеарни капацитети, јавуваат државните медиуми во земјата. Ким Џонг Ун, лидерот на оваа изолирана земја со ...
сите 21 | | | веќе видена

Три месеци од почетокот на кризата со коронавирусот во Европа, епидемиолошките податоци покажуваат дека помалку богатите земји во Европа ги „победија” ...
сите 450 | | | веќе видена

Американските вооружени сили објави снимка од тестирањето на најновото ласерско оружје наменето за уништување на наведувани уреди без екипаж и беспилотни ...
сите 12 | | | веќе видена

Бројот на заразени со коронавирус во Јапонија опаѓа и сега падна на неколку десетици, иако таа земја немаше рестриктивни мерки како повеќето други земји, ...
сите 28 | | | веќе видена

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изрази голема почит за здравствените работници ширум светот кои се борат против Ковид-19 и изрази ...
сите 184 | | | веќе видена

next