Слободен Печат

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска и понуди на Саудиска Арабија руско оружје. Неговата понуда уследи по нападите врз саудиските нафтени постројки. ...
сите 207 | | | веќе видена

Неодамнешно истражување покажало дека секоја втора жена „страда“ од феноменот наречен погонофилија. Но, знаете ли што е всушност тоа. Иако можеби звучи како ...
сите 16 | | | веќе видена

Преговорите со ЕУ за Брегзит ќе се интензивираат со цел постигнување нов договор за „развод“ пред планираното излегување на Велика Британија од ЕУ на 31 ...
сите 223 | | | веќе видена

Кожата мора да биде здрава и негувана, за да можете да се чувствувате добро во неа. Некогаш, брзиот начин на живот не ни дозволува да посветиме доволно време ...
сите 6 | | | веќе видена

Адвокатката на разрешената шефица на СЈО, Ирена Фрчкоска, изјави дека ќе го понудат имотот на Катица Јанева како гаранција за да и биде укината мерка притвор. ...
сите 101 | | | веќе видена

Од февруари 2020 година, 10 милиони жители на Париз и околните места ќе имаат можност да земат субвенции од 500 евра за купување на електричен велосипед. ...
сите 21 | | | веќе видена

Тројца луѓе починаа, а најмалку 222 се заразени во досега најголемата епидемија на листерија забележана во Шпанија, соопшти Светслата здравствена организација. ...
сите 38 | | | веќе видена

Пејачката од Скопје, Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа Марков, вчера заедно присуствуваа на забава од каде пејачката постојано објавуваше слики и ...
сите 11 | | | веќе видена

Музичките фестивали најчесто се место на кое луѓето неумерено консумираат алкохол и најразлични типови на дргои, а голем дел од нив често и претеруваат. Од ...
сите 4 | | | веќе видена

Трилатералната средба меѓу лидерите на Русија, Иран и Турција, земјите-гаранти во процесот Астана за Сирија, почна во Анкара со тричасовно одложување од ...
сите 66 | | | веќе видена

Градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов придружуван од градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин, членот на ЦО на СДСМ, Андреј Жерновски и ...
сите 49 | | | веќе видена

Виктор Живојиновиќ ја снимал и фотографирал својата мајка како прави нешто што е во тренд меѓу младите. Таа првпат се обидела да вози електричен тротинет, кој ...
сите 10 | | | веќе видена

Импозантниот имот во Тексас на неодамна починатата легенда на нафтната индустрија и основач на „Mines and Petroleum“, Т.Буно. Пикенс, ставен е на продажба за ...
сите 22 | | | веќе видена

next