Слободен Печат

Седумгодишно дете заболено од коронавирус во Џорџија е најмладото лице кое починало во таа американска држава од почетокот на пандемијата. Афроамериканското ...
сите 9 | | | веќе видена

Американската престолнина денеска објави прокламација со која 2 август се прогласува за Ден на македонско-американското наследство во Вашингтон. Прокламацијата ...
сите 29 | | | веќе видена

Лидерот на Хезболах, Хасан Насралах, денеска ги негираше тврдењата дека неговото движење е одговорно за експлозијата во пристаништето во Бејрут. Тој рече дека ...
сите 544 | | | веќе видена

Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во истрагата за катастрофалната експлозија во пристаништето. – На барање на ...
сите 544 | | | веќе видена

Тетовци вечерва може да очекуваат комплетно нормализирање на водоснабдувањето откако доцна попладнево се заврши отстранувањето на дефектот во паркот кај ...
сите 42 | | | веќе видена

Како што официјално информираат од Локомотива Загреб , нивни нов играч е Џемал Ибиши . 19-годишниот централен напаѓач кој досега ги бранеше боите на Вардар, од ...
сите 7 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, авионот што доаѓал од Дубаи се лизнал од пистата и се преполовил, а несреќата се случила во време кога во тој дел на Индија ...
сите 24 | | | веќе видена

Бројот на новозаразени со коронавирусот во Франција денеска се зголеми за 2.288, што е нов рекорд по укинувањето на рестриктивните мерки, соопшти француското ...
сите 349 | | | веќе видена

Големата експлозија во складиштето со амониум нитрат во пристаништето во Бејрут кое однесе најмалку 157 животи и рани повеќе од 5 илјади луѓе, беше, според ...
сите 608 | | | веќе видена

Со почит, поклон и цвеќиња пред спомен-обележјето во кругот на касарната „Мирче Ацев” во Прилеп, вечерва почнаа чествувањата на 19-годишнината од загинувањето ...
сите 78 | | | веќе видена

Фудбалската асоцијација на Англија ќе ги дисквалификува играчите шест до 12 натпревари за расизам и дискриминација, напиша на Твитер, Роб Харис, новинар на ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Алтернатива Африм Гаши е оптимист дека ќе се формира нова влада и пред истекот на 20те дена по доделувањето на мандатот, како и дека нивната ...
сите 592 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преку партиско соопштение ги повикаа членовите на СДСМ да ги откријат партиите кои се дел од новото мнозинство. „Наместо досадни и стерилни ...
сите 592 | | | веќе видена

Ваков голем дневен скок во нови случаи во Италија не се случил од крајот на мај. Една третина од новите случаи се пријавени во регионот Венето, каде биле ...
сите 349 | | | веќе видена

next