Слободен Печат

Студенка на универзитетот Бат (Велика Британија) им помага на луѓето да заспијат така што со шепот води замислен дијалог со нив и презема различни улоги. ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска го пречека претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, со кого имаше средба, а потоа и заедничка прес-конференција. Тој ...
сите 157 | | | веќе видена

Страшна сообраќајна несреќа е снимена со аматерска камера во рускиот град Новгород, каде автомобил кој се движел во спротивна насока, се превртел во земја која ...
сите 7 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) денеска предложи нов начин на пресметка на платите во ...
сите 170 | | | веќе видена

Ректоратот на Универзитетот во Белград (БУ) и денеска е блокиран, а студентите од организацијата „1 од 5 милиони”, кои се наоѓаат во неговите простории, не ...
сите 37 | | | веќе видена

Поранешениот активистот и актуелен советник на генерален секретар на СДСМ, Замир Мехмети ја коментира инспекцијата на примената на Законот за употреба на ...
сите 45 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави се 25 години вистински пријател на Република Северна Македонија, кој на дело ја покажува важноста на градењето на мостови меѓу ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган како и останатите светски лидери има бројно обезбедување составено од врвни обучени специјалци. Сепак неговото ...
сите 53 | | | веќе видена

Новинарот од хрватскиот портал Индекс, Гордан Духачек е пуштен од притвор по сослушувањето и откако беше прогласен за виновен поради навредување на полицијата. ...
сите 28 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција на премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск во Владата, премиерот истакна благодарност кон Туск за ...
сите 157 | | | веќе видена

Шефот на руската разузнавачка служба, Сергеј Наришкин, изјави дека е можно воено сценарио по нападите на саудиските нафтени постројки, но дека тој сепак се ...
сите 205 | | | веќе видена

Според стручните лица, потребни се 6 месеци за комплетно да се преболи раскинувањето, но на некои луѓе им треба многу помалку време. Доколку некој полесно ...
сите 9 | | | веќе видена

Ведрана Ѓорѓевиќ до пред неколку години ја знаевме како водителка на естрадниот магазин „Тротоар“, но по згаснувањето на оваа емисија екипата која работеше на ...
сите 5 | | | веќе видена

next