Слободен Печат

На повеќе локации на територијата на градот Скопје, граѓаните на јавни површини минатата недела одложиле над 150 стари кревети, триесетина електрични шпорети, ...
сите 10 | | | веќе видена

Иако пандемијата на коронавирусот ги стави најголемите фудбалски екипи во „црвено“, се чини дека за Интер нема да има никакви проблеми бидејќи сопствениците ...
сите 36 | | | веќе видена

Четворица војници загинаа во несреќа на хеликоптер МИ-8 на аеродромот Уголниј во Чукотка, Русија. Според првите податоци, несреќата се случила поради технички ...
сите 104 | | | веќе видена

Дури 70% од општините немаат никаков документ за антикорупција. Кај повеќето од општините кои имаат усвоено некаква политика за борба против корупцијата, овие ...
сите 74 | | | веќе видена

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало ...
сите 309 | | | веќе видена

Во Рим се воведени казни до 500 евра за фрлање ракавици и заштитни маски на улица, според наредбата потпишана од градоначалничката на главниот град на Италија, ...
сите 15 | | | веќе видена

Вкупно 289 лица за време на продолжениот празничен викенд не го почитувале полицискиот час, од нив 187 се приведени, а 355 граѓани се санкционирани за неносење ...
сите 461 | | | веќе видена

Вкупно пет нови случаи на заболени од Ковид 19, од кои четири се од работнички од една иста конфекција, се регистрирани изминатите 24 часа во Штип. Петтиот ...
сите 140 | | | веќе видена

По неодамнешните дебати и обвинувања на американската амбасадорка во Тирана, за наводен таен договор за пропаѓање на реформата во правосудството, претседателот ...
сите 69 | | | веќе видена

Според се уште актуелниот пратеник, Хари Локвенец, формалниот статус на сите 120 народни претставници во овој момент е пратеници, и оттаму, како што вели тој ...
сите 110 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на Јувентус по заминувањето од Торино си зеде едногодишен одмор, но италијанската „Ла Стампа“ пишува дека нов клуб на Алегри треба да биде ...
сите 72 | | | веќе видена

Кина и САД се наоѓаат на раб на нова студена војна, американската администрација најави дека ќе воведе санкции против Кина доколку Пекинг одлучи да го примени ...
сите 85 | | | веќе видена

Стапката на смртност на пациентите со Ковид-19 во Австрија е најдобра во светот, вели експертот за јавно здравје Армин Фидлер. Тој вели дека Австрија, со 71 ...
сите 93 | | | веќе видена

Бившата војвотка од Сасекс, Меган Mаркл, верува дека постоела завера против неа од страна на членовите на кралското семејство за да се уништи нејзината ...
сите 27 | | | веќе видена

Некој подолг период пред операција се подготвува и тимот и пациентот, а корона вирусот не беше проблем за премиерната трансплантација на срце, изјави во ...
сите 300 | | | веќе видена

next