Слободен Печат

Во близина на канцеларијата на политичката партија Опозициска платформа за живот на Виктор Медвешчук во Киев, одекнала експлозија, по што едно лице е ...
сите 3 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во телефонски разговор со американскиот колега Доналд Трамп се осврнаа на ситуацијата во Либија и Сирија, како и за ...
сите 56 | | | веќе видена

Илјадници луѓе учествуваа на протестите во центарот на Мадрид, барајќи оставка од премиерот и неговиот заменик заради реакцијата на епидемијата на коронавирус. ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Хрватска и во Словенија во последните 24 часа нема регистрирани нови заболени од Ковид-19, а нема ни починати, соопштија надлежните од овие две балкански ...
сите 545 | | | веќе видена

После добиениот одговор на Владата на Република С. Македонија, Националната пливачка федерација е во постојан контакт со надлежните институции одговорни за ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека полека се олабавуваат мерките воведени поради коронавирусот, Светската здравствена организација предупредува дека САРС-Ков-2 „можеби никогаш нема да ...
сите 164 | | | веќе видена

Викендов продолжија натпреварите во најсилното германско првенство, во рамките од 27 коло нова победа за Борусија Дортмунд која останува во сериозна трка за ...
сите 75 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Албин Курти во телефонски разговор денеска на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски му изразил честитки ...
сите 56 | | | веќе видена

Како што најави шпанскиот премиер Санчез, сезоната во „Ла Лига“ може да продолжи од 8 јуни. И оваа сезона шампионот ќе се дознае на теренот, а повторно во ...
сите 10 | | | веќе видена

Кандидатите за пратеници од Изборната единица 3 од коалицијата „Можеме” предводена од СДСМ денеска во Штип имаа координативен состанок, на кој, како што рече ...
сите 686 | | | веќе видена

Првпат во нашата земја е изведена трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор. На Клиниката за државна кардиохирургија во Скопје, по ...
сите 181 | | | веќе видена

Васил Огненовски, синот на човекот што доби срце од починат донор не ја криеше радоста што неговиот татко успеа повторно да ја добие најважната битка. Тој ...
сите 89 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани се закани со одмазда доколку САД им направат проблем на танкерите кои превезуваат иранска нафта за Венецуела. – Доколку ...
сите 37 | | | веќе видена

На местото каде што вчера се урна пакистанскиот патнички авион „Ербас” е пронајдена црната кутија, соопшти денеска претставникот на авиокомпанијата „Пакистан ...
сите 72 | | | веќе видена

Московската полиција го уапси непознатиот маж кој во зградата на „Алфа Банка” во центарот на рускиот главен град држеше како заложници повеќе од пет лица. Во ...
сите 17 | | | веќе видена

next