Слободен Печат

Страшна сообраќајна несреќа е снимена со аматерска камера во рускиот град Новгород, каде автомобил кој се движел во спротивна насока, се превртел во земја која ...
сите 7 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) денеска предложи нов начин на пресметка на платите во ...
сите 166 | | | веќе видена

Ректоратот на Универзитетот во Белград (БУ) и денеска е блокиран, а студентите од организацијата „1 од 5 милиони”, кои се наоѓаат во неговите простории, не ...
сите 37 | | | веќе видена

Поранешениот активистот и актуелен советник на генерален секретар на СДСМ, Замир Мехмети ја коментира инспекцијата на примената на Законот за употреба на ...
сите 45 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави се 25 години вистински пријател на Република Северна Македонија, кој на дело ја покажува важноста на градењето на мостови меѓу ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган како и останатите светски лидери има бројно обезбедување составено од врвни обучени специјалци. Сепак неговото ...
сите 66 | | | веќе видена

Новинарот од хрватскиот портал Индекс, Гордан Духачек е пуштен од притвор по сослушувањето и откако беше прогласен за виновен поради навредување на полицијата. ...
сите 28 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција на премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск во Владата, премиерот истакна благодарност кон Туск за ...
сите 161 | | | веќе видена

Шефот на руската разузнавачка служба, Сергеј Наришкин, изјави дека е можно воено сценарио по нападите на саудиските нафтени постројки, но дека тој сепак се ...
сите 216 | | | веќе видена

Според стручните лица, потребни се 6 месеци за комплетно да се преболи раскинувањето, но на некои луѓе им треба многу помалку време. Доколку некој полесно ...
сите 9 | | | веќе видена

Ведрана Ѓорѓевиќ до пред неколку години ја знаевме како водителка на естрадниот магазин „Тротоар“, но по згаснувањето на оваа емисија екипата која работеше на ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски денеска имаше средба со претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, на која биле разменети мислења за ...
сите 161 | | | веќе видена

СДСМ кој пред три години во преговорите за измени на Изборниот законок предлагаше измена на изборниот модел и воведување една изборна единица и отворени листи ...
сите 48 | | | веќе видена

Во рамки на „Неделата за движење”, спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош” во соработка и поддржано од Град Скопје ја организираше манифестација ...
сите 55 | | | веќе видена

next