Слободен Печат

Министрите за надворешни работи на Германија и Франција, Хајко Мас и Жан-Ив Ле Дријан, повикаа на итно продолжување на дијалогот меѓу Белград и Приштина, под ...
сите 43 | | | веќе видена

Фудбалерот на Тотенхем, Серж Орие е казнет со 150.000 илјади евра поради кршењето на правилата за социјално дистанцирање. На Инстаграм објави слика со фризер ...
сите 21 | | | веќе видена

Акциите на американската биотехничка компанија „Модерна” скокнаа дури 30 проценти минатиот понеделник, откако беше објавено дека се постигнати ветувачки ...
сите 114 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со ...
сите 707 | | | веќе видена

Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне консензус, изјави ...
сите 707 | | | веќе видена

Кандидатот на Демократската партија за претседател на САД Џо Бајден изјави дека Афроамериканците „не се црнци” ако размислуваат за тоа да гласаат за неговиот ...
сите 37 | | | веќе видена

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за ...
сите 30 | | | веќе видена

Денарот е стабилен со години, стабилен останува и во текот на корона кризата, и простор за загриженост нема. Народната банка гарантира дека денарот е и ќе ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите, во негово, и во име на Владата, упати честитка до припадниците на влашката етничка ...
сите 68 | | | веќе видена

План за управување со сомнителен случај на Ковид-19, потребно е да имаат сите хотели и туристички објекти во Грција, согласно здравствените протоколи од ...
сите 60 | | | веќе видена

ЈСП Скопје соопшти дека од утре, недела (24.05.2020 год) од 11 часот до вторник (26.05.2020 год) до 5 часот, јавниот превоз нема да функционира. Привремениот ...
сите 81 | | | веќе видена

На 22.05.2020 околу 17,00 часот на ул. “Џон Кенеди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл “хонда“ со скопски регистарски ознаки управуван ...
сите 204 | | | веќе видена

Во текот на ноќта е објавена уредба која дозволува повторно одржување на верските обреди во Франција, откако Министерството за внатрешни работи и водачите на ...
сите 99 | | | веќе видена

Мејлот кој тимот за изборна кампања на Доналд Трамп го испратиле на неговите поддржувачи сериозно го налути претседателскиот противкандидат Џо Бајден, кој во ...
сите 37 | | | веќе видена

next