Слободен Печат

Моќен, богат маж како Доналд Трамп ги има сите предуслови за освојување жени, барем оние кои „паѓаат“ на такви работи. Американскиот претседател често се фали ...
сите 12 | | | веќе видена

Еден од најзначајните белези на Струмица е локалитетот Цареви кули. Од 2004 до 2014 година се одвиваа интензивни арехеолошки истражувања под раководство на ...
сите 24 | | | веќе видена

Медициснкиот протокол за групните тренинзи беше усвоен уште минатата недела по што сите екипи од Серија А од утре ќе можат да одржуваат групни тренинзи, а ФИГЦ ...
сите 74 | | | веќе видена

Дебелината е еден од главните здравствени проблеми и предизвици на денешното општество, таа глобално е прифатена како важен променлив здравствен ризик фактор ...
сите 14 | | | веќе видена

Како редовно постапување на полициските службеници во вакви случаи го оцени министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, постапувањето во врска со видео ...
сите 43 | | | веќе видена

Фудбалската вест на денот доаѓа од Англија каде Арсенал започна преговори со ПСЖ за продажба на капитенот Пјер-Емерик Обамејанг. Имено, Обамејанг ги извести ...
сите 72 | | | веќе видена

Двајца доктори од Куманово, Надица Мехмедовиќ, анестезиолог до државата кардиохирургија и Александар Трифуновски хирург-уролог беа дел од тимовите кои ...
сите 300 | | | веќе видена

Околу илјада демонстранти се собраа денеска во Минск на протести против кандидатурата на белорускиот претседател Александар Лукашенко за нов, шести мандат на ...
сите 22 | | | веќе видена

next