Слободен Печат

Рокерот Џон Бон Џови има едно мото кога е во прашање љубовта – на сцена е рок-ѕвезда, а дома е посветен сопруг и татко. Тој е веќе 30 години во брак со ...
сите 4 | | | веќе видена

Чајот од нане има смирувачко дејство, а ако се измеша со рузмарин и маточина, ги намалува нервозите. Една лажица од оваа мешавина се прелева со 300 милилитри ...
сите 18 | | | веќе видена

Владата на германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја продолжи забраната за извоз на оружје во Саудиска Арабија. Како што пренесува Ројтерс, повикувајќи се на ...
сите 37 | | | веќе видена

Најпопуларниот интернет-пребарувач Гугл го менува алгоритмот за пребарување на вести, промена поради која во иднина на врвот на веста ќе се прикажува ...
сите 5 | | | веќе видена

Популарната Беби Дол, освен што ужива во својата слава на балканските простори, тврди и дека кога била во Прага доживеала нешто неверојатно. „Не можам да шетам ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден млад студент од косовска Каменица, собира електронски уреди од депонии и со нив прави разни роботски уреди. Тој имал само 13 години кога почна да го ...
сите 25 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска дека нема да го разреши министерот за финансии Синиша Мали, бидејќи не се согласува со ултиматумите кои ги ...
сите 37 | | | веќе видена

Водителката Деа Ѓурѓевиќ стана вистински херој на балканската естрада, по тешката несреќа во која за малку ја изгуби раката. „Ќе ви покажам која сум и колку ...
сите 3 | | | веќе видена

САД не треба да се мешаат во растечките тензии помеѓу Иран и Саудиска Арабија, напиша денеска на Твитер американскиот демократски сенатор Крис Марфи. Неговите ...
сите 205 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, во разговор за МИА, вели дека е оптимист дека многу брзо ќе се најде компромис помеѓу политичките партии за ...
сите 363 | | | веќе видена

Девојка која во екот на летната сезона работела во Хрватска во близина на Дубровник, доживеала лошо искуство кое го споделила на Фејсбук групата „Вработи се во ...
сите 13 | | | веќе видена

Балерината од Мадрид, Дајана Андреас Ривера направила вистински хаос на лондонскиот аеродром Хитроу. Таа физички ги нападнала службениците и полицајците кои се ...
сите 6 | | | веќе видена

next