Слободен Печат

Претседателот на Португалија бил забележан и фотграфиран додека чекал ред во маркет, а на фотографијата се забележува дека ја одржува бараната социјална ...
сите 13 | | | веќе видена

Каква е улогата на јакуза-жените, по што се разликуваат од типичното јапонско домаќинство и што ги прави посебни, се обидела да истражи фотографката Клое Џафе. ...
сите 7 | | | веќе видена

Велешките пожарникари вчера имале несекојдневна акција, откако биле повикани да спасат мало маче. Откако граѓаните не успеале сами да симнат малото маче кое на ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што и се најавува, од следната сезона 2020/2021 Робин Кантегрел треба да ги брани боите на Вардар. Овој француски голман во составот на „црвено-црните“ ќе ...
сите 87 | | | веќе видена

Двајца американски фризери/стилисти, со денови оделе на работа во салон во Мисури, иако биле заразени со коронавирус и на тој начин потенцијално загрозиле 140 ...
сите 61 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 300 | | | веќе видена

Паралелно со усогласувањето на ставовите на власта и опозицијата за датумот за парламентарните избори течат и лобирањата на Македонија кај државите членки за ...
сите 45 | | | веќе видена

Веќе од претходно се најавуваше дека во текот на денешниот ден ќе се дознае конечната одлука за тоа дали ќе продолжат возбудувањата сезонава во кошаркарската ...
сите 52 | | | веќе видена

Во ЈУ Културно-Информативен Центар (КИЦ) во Скопје, во изложбениот салон „Империјал 2“, на 27 мај (среда) ќе биде отворена изложбата на цртежи „Црно – шарено“ ...
сите 3 | | | веќе видена

Медицинската сестра Надиа (23) од рускиот град Тула минатата недела беше фотографирана како за време на смена во ковид-болница работи само по бикини и заштитна ...
сите 23 | | | веќе видена

На последниот состанок на Фудбалската федерација и прволигашите беа предложени три можни сценарија за завршување на сезоната 2019/2020. Веќе дел од клубовите ...
сите 106 | | | веќе видена

Во Штип во рок од два дена регистрирани се три нови случаи на заразени коронавирус, од кои две се текстилни работнички во една штипска конфекција и еден лекар ...
сите 140 | | | веќе видена

Независниот академски синдикат преку соопштение бара од ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј”-Скопје, Никола Јанкуловски, сенаторите на УКИМ, како и ...
сите 39 | | | веќе видена

НВО Инфоцентарот, во рамки на проектот „Рефлектор врз антикорупциските практики на локално ниво“, финансиски поддржан од УСАИД, направи истражување на јавното ...
сите 74 | | | веќе видена

next