Слободен Печат

Поранешниот претседател на Боливија Ево Моралес се наоѓа во Аргентина, каде доби статус на бегалец, соопшти денеска шефот на аргентинската дипломатија Фелипе ...
сите 12 | | | веќе видена

Европската унија им должи на балканските земји да им даде шанса да се приклучат кон Унијата, изјави во Стразбур европратеникот од редовите на унгарската ...
сите 279 | | | веќе видена

Актерката Оливија Њутн Џон во ноември се „раздели” од својата сакана кожна јакна од филмот „Брилијантин” која го одбележа нејзиниот лик Сенди , но сега во ...
сите 16 | | | веќе видена

Торбата „Луј Витон“ од видеото на „Ла верита“ која во рацете на Бојан Јовановски викан Боки 13 ги прошетала европските метрополи не завршила меѓу доказите на ...
сите 445 | | | веќе видена

Сметаме дека раното учење и развој дава навистина подобар квалитет понатаму за основното, средното образование, но и за продуктивноста на граѓаните кои сега се ...
сите 31 | | | веќе видена

Во интервју за Слободен печат премиерот Зоран Заев најавува нов изборен законик и нов изборен модел со една изборна единица. Со него вели губат и СДСМ и ВМРО ...
сите 154 | | | веќе видена

Познатата манекенка Кара Делавињ објави на својот профил на Твитер дека ја раскина врската со својата девојка Ешли Бенсон , после година ипол дена забавување. ...
сите 44 | | | веќе видена

Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков”- Скопје соопшти дека остро реагира и сериозно се спротивставува на ставот на Бугарската академија на науките во ...
сите 216 | | | веќе видена

Пожарот на рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов” е локализиран, а утврдено е дека причина за огнот е изведување заварувачки работи во првата единица за ...
сите 32 | | | веќе видена

Заклучно до 12 декември се собрани 9.301.612 денари за настраданите во земјотресот во Албанија, што се случи минатиот месец, соопштија од Црвениот крст на ...
сите 24 | | | веќе видена

Спакувани во 173 пакети, грчката полиција запали различни видови на дрога запленети во повеќе случаи во изминатиот период, јави дописничката на МИА од Атина. ...
сите 21 | | | веќе видена

Фонд за иновации и технолошки развој и Агенцијата за меѓународен развој на Соединетите Американски Држави (УСАИД) денеска потпишаа меморандум за соработка, со ...
сите 28 | | | веќе видена

Фотографиите кои деновиве се појавија на социјалните мрежи, со шлепери со сомнителен товар, кој наводно се гори во цементарница УСЈЕ, предизвикаа паника во ...
сите 28 | | | веќе видена

Американската Сојузна управа за цивилно воздухопловство (ФАА) пресмета дека моделот 737 макс на Боинг би се срушил вкупно 15 пати за време на неговото ...
сите 7 | | | веќе видена

next