Слободен Печат

Бразилскиот репрезентативец, Даглас Кошта им призна на медиумите дека поради честите проблеми со повреди, сезонава размислуваше и да замине во пензија. Кошта ...
сите 33 | | | веќе видена

Република Северна Македонија и Косово доста добро се справија со кризата предизвикана од коронавирусот, заклучија во денешниот телефонски разговор ...
сите 102 | | | веќе видена

Шведска, која со панедмијата од коронавирус тргна да се бори со поблаг пристап отколку другите држави, објави во понеделникот дека во замјата починале повеќе ...
сите 353 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку Фејсбук напомена дека намалување на бројот на заразени од вирусот Covid19 е возможно само доколку граѓаните се ...
сите 235 | | | веќе видена

Црногорскиот премиер Душко Марковиќ денеска најави, откако Црна Гора стана прва држава во Европа без коронавирус, дека земјата ќе ги отвори границите на ...
сите 59 | | | веќе видена

Десетици илјадници домаќинства и компании останаа без електрична енергија, оштетени згради, а дрвја искоренети во силното невреме што го погоди западниот брег ...
сите 254 | | | веќе видена

Холандското министерство за земјоделство извести денеска за втор случај на пренос на коронавирус од канадски куни на човек на фарма на која животните се ...
сите 26 | | | веќе видена

Крилото на Вардар заедно со Остроушко се единствените ракометари од двете македонски екипи кои учествуваа во Лигата на шампионите кои се најдоа во поширокиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 21 | | | веќе видена

Во повеќето случаи се храниме нездраво, бидејќи дома чуваме нездрави намирници какви што се грицки, газирани пијалаци и слично. Меѓутоа, можеме да одолееме на ...
сите 8 | | | веќе видена

Либиската крајбрежна стража во изминатите два дена, во близина на брегот на Средоземното Море, пресретнала околу 400 мигранти кои се движеле кон Европа и ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин дојде денеска во Кремљ откако официјално беше објавено дека состојбата околу коронавирусот се подобрува што и овозможува на ...
сите 33 | | | веќе видена

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска изјави дека брз развој на вакцина и ефикасни третмани за коронавирусот се приоритети за организирање на Олимписките игри ...
сите 36 | | | веќе видена

Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен ...
сите 186 | | | веќе видена

Наместо туристите, во цветањето на црешните во јапонскиот парк Нара, уживаат елени. Оваа фасцинантна глетка ја забележил јапонскиот фотограф Казуки Икеда. Во ...
сите 4 | | | веќе видена

next