Слободен Печат

Поднесените амандмани од ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ наидоа на незадоволство кај премиерот Зоран Заев, кој денеска рече дека однесувањето на опозицијата покажува дека не ...
сите 154 | | | веќе видена

Според очекувањата на премиерот Зоран Заев, до крајот на месецов јавно ќе бидат објавени сите постапки за субвенционирање на инвертерите. Од страна на Владата ...
сите 7 | | | веќе видена

Повеќе од 7.500 обуки на доктори и други здравствени работници се реализирани во просториите на Медицинскиот симулациски центар во Скопје, како и во неговите ...
сите 3 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за финасирање и буџет денеска поддржа предлог одлука за прераспределба на средства помеѓу буџетски корисници на централната власт и ...
сите 7 | | | веќе видена

Со звуци на сирени пред зградата на јавниот телевизиски сервис (РТС), во Белград започна протестниот собир во организација на опозициската Сојуз за Србија ...
сите 55 | | | веќе видена

Ким Кардашијан се фотографирала во Јапонија пред една традиционална куќа заедно со ќерката Чикаго. Иако намерата ѝ била да го документира патувањето со својата ...
сите 3 | | | веќе видена

Германија ја надмина Норвешка во продажбата на целосно електрични автомобили од почетокот на годинава, покажуваат најновите продажни резултати, при што истата ...
сите 9 | | | веќе видена

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи не е кандидат за амбасадор во Вашингтон, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој одговарајќи на новинарско прашање на ...
сите 14 | | | веќе видена

Mагистралниот гасовод Скопје–Тетово–Гостивар во должина од 78 километри има 70 процентна реализација во градбата, беше посочено при денешниот увид во ...
сите 43 | | | веќе видена

Повеќе автомобили, огради од куќи и стубови во населбата Стара Варош во главниот црногорски град Подгорица вчера беа оштетени, откако извесен Горан Марковиќ ...
сите 3 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на ...
сите 279 | | | веќе видена

По подолга пауза пејачката Теа Трајковска на македонската сцена се враќа со хит во буквална смисла на зборот. „Што би било“ е името на новата песна тема на ...
сите 19 | | | веќе видена

Очигледна е намерата на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ, сакаат да ги блокираат Предлог измените на Изборниот законик. За да се разгледаат илјадниците поднесени амандмани ...
сите 154 | | | веќе видена

Припадници на Царинската управа на Србија, на граничниот премин Градина откриле 70.000 непријавени евра, соопштија денес од оваа институција, а пренесе српски ...
сите 17 | | | веќе видена

Поранешниот македонски амбасадор во Љубљана Тони Димитровски вчера околу 15.30 часот кон соседот С.А. вперил автоматска пушка која ја репетирал, дознава ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешниот српски кошаркар Милан Гуровиќ направи договор со Третото основно обвинителство со кој призна дека бил насилен кон сопругата и ќерката, и на основ ...
сите 12 | | | веќе видена

Здружението на производителите на медицински канабис „Макканабис” денеска упати апел до трите најголеми политички партии во земјава итно да ги донесат измените ...
сите 12 | | | веќе видена

next