Слободен Печат

Западен Балкан треба да направи пресврт во својот развоен пат и да премине од акумулацијата на физички капитал во акумулација на знаење, рече генералната ...
сите 5 | | | веќе видена

Преку танцување до полесно минување на коронакризата. Стоматолози од приватната здравствена установа Др. Ванчо во Тетово споделија видео на социјалните мрежи ...
сите 5 | | | веќе видена

Албанската Конфиндустрија побара од Владата на премиерот Еди Рама и групата за менаџирање со кризата предизвиката од Ковид 19 итно враќање во нормален ...
сите 72 | | | веќе видена

На регионалниот пат Чашка-Велес во месноста Долги Рид претпладнево околу 11:30 часот во движење се запали автомобил марка „фолсваген поло”. Возачот веднаш ...
сите 461 | | | веќе видена

Претседателката на Владата на Хонгконг, Кери Лам денеска изјави дека предлог-законот за национална безбедност предложен од Кина нема да ги загрози граѓанските ...
сите 85 | | | веќе видена

Македонскиот институт за медиуми (МИМ) објавува повик за доделување грантови за продукција на медиумска содржина. Сите заинтересирани медиуми (печатени, ТВ, ...
сите 6 | | | веќе видена

Унгарија се приклучи на договорот меѓу Чешка и Словачка според кој граѓаните на тие земји можат слободно да патуваат во трите европски држави, но со временски ...
сите 210 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб Штип денеска почна со таргетирана дезинфекција на повеќе локации, и тоа пред сите текстилни компании , истакна градоначалникот на ...
сите 140 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести ги демантира информациите кои се пласирани денеска во одредени медиуми дека на утринскиот состанок е донесена одлука за целосно ...
сите 505 | | | веќе видена

Во Државен карантин во Хотел „Монтенегро” кај Велес во моментот престојуваат 79 лица повратници од странство, а најголем дел од нив се млади кои работеле на ...
сите 10 | | | веќе видена

Истражувачи од британскиот универзитет во Саутемптон смислиле нов инхалатор кој треба да им помогне на луѓето заразени со коронавирус да се изборат со него во ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска соопшти дека парадата по повод Денот на победата во Втората светска војна ќе се одржи на 24 јуни. Парадата и ...
сите 13 | | | веќе видена

Коко Шанел еднаш рекла: „Облечи се излитено и луѓето ќе го запамтат фустанот, облечи се беспрекорно и луѓето ќе ја запамтат жената.” Тешко е да не се сложиме ...
сите 9 | | | веќе видена

Бразилската полиција денеска изврши претрес и заплена на документацијата во резиденцијата на гувернерот на државата Рио де Жанеиро, Вилсон Витцел, како дел од ...
сите 15 | | | веќе видена

next