Слободен Печат

Појава на болест слична на грипот е голема закана за цел свет, предупредува поранешниот шеф на Светската здравствена организација. Болеста која се шири на ...
сите 11 | | | веќе видена

Некои ослободени од настава од професорите, други по цена да добијат неоправдани изостаноци, но со одобрение и поддршка од родителите, и едните и другите со ...
сите 82 | | | веќе видена

– Мала е веројатноста Техеран да е поврзан со нападот. Можноста Саудиска Арабија да го нападне Иран ја сметам за искучена. Но, сигурно ќе има некаков вид на ...
сите 398 | | | веќе видена

Паула Лека е жената која Кристијано Роналдо во интервјуто за „Good Morning Britain“ бараше помош да ја пронајдат за да може да и се оддолжи бидејќи му даваше ...
сите 67 | | | веќе видена

Северна Кореја ја поздрави сугестијата на американскиот претседател Доналд Трамп за „нов метод“ во нуклеарните преговори на Вашингтон со Пјонгјанг и ја пофали ...
сите 19 | | | веќе видена

Бизнисменот Зоран Азманов денеска беше во Јавното обвинителство, каде даде исказ во врска со случајот „Рекет”, при што нагласи дека во обвинителството бил да ...
сите 115 | | | веќе видена

Поткожните проблеми се случуваат кога се насобира масно ткиво во форма на топче или чвор под кожата и многу наликуваат на акни. Но, всушност не се акни, ...
сите 2 | | | веќе видена

Милиони луѓе ширум светот денеска учествуваат во глобалните протести за климата. Луѓето ширум светот ги повикаа светските водачи да преземат итна акција на ...
сите 82 | | | веќе видена

Кинеските новинари набрзо ќе мораат да полагаат тест на кој ќе биде оценувано нивното разбирање и познавање на „Мислата на Си Џинпинг“, социјалистички лекции ...
сите 3 | | | веќе видена

Твитер избриша неколку илјади налози поврзани со странски земји заради ширење лажни информации, соопшти таа социјална мрежа. Во извештајот се наведува дека ...
сите 10 | | | веќе видена

Проширувањето и соседеството се темите што ги имам длабоко во моето срце и е голема чест за мене, порача Ласло Трочањи, предложениот комесар за проширување на ...
сите 290 | | | веќе видена

Новата истрага на групата Милост за животните, преку снимки со дрон го открива огромниот обем на уништена дожновна шума во Амазонија, објави „Комон дримс“. – ...
сите 10 | | | веќе видена

Награда од илјада евра ќе добие тој што ќе натера барем една од политичките партии да ги бојкотира изборите, стои во оглас објавен во подгоричкиот весник Дан. ...
сите 7 | | | веќе видена

Европската недела на мобилност беше одбележана со повеќе активности во општина Аеродром. Децата од предучилишна возраст од градинките „Буба Мара“ го одбележаа ...
сите 138 | | | веќе видена

На власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство, СДСМ сака да го закочи целиот процес. Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да ...
сите 155 | | | веќе видена

next