Pari.com.mk

Време зa читање: 5 минути Се подготвува совршена бура на светските пазари на дизел, предупредуваат експерти. Капацитетите за рафинирање се тесни, а залихите се ...
сите 93 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Народната банка и Министерството за финансии денеска во Музејот на Народната банка ги доделија наградите освоени од учениците во ...
сите 25 | | | веќе видена

Време зa читање: 11 минути „Високата инфлација ја зголемува сиромаштијата. Најпогодени од овој висок раст на цените се ранливите домаќинства, оние кои ...
сите 98 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка АД Скопје од денес, вторник, 29.11.2022 година ќе започне со предвремена исплата на пензиите за ноември. ...
сите 37 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Предизвикот наречен „Замени и засади“ на КБ Прво пензиско друштво , по втор пат го доби својот епилог, овој пат со озеленување на 1 ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути „Активностите започнати во 2019 година за создавање на Комора на иднината привршуваат. Новиот концепт е етаблиран (2022 год.), ...
сите 37 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Манчестер Јунајтед му се придружи на големиот ривал Ливерпул во отворањето на вратите за потенцијален откуп кој би можел да биде ...
сите 17 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Со цел да излеземе во пресрет на потребите на своите клиенти – пензионери, Ве известуваме дека УНИБанка овозможи исплатата на ...
сите 44 | | | веќе видена

Време зa читање: 7 минути Ако нештата оделе по првичната замисла, Мигел Амарал требало да стане адвокат, но откако еден од неговите пријатели го запознал со ...
сите 69 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Кина ќе испрати екипаж од три лица на својата вселенска станица, која е при крај, а исто така во понеделник ги објави плановите за ...
сите 40 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Главните берзански индекси на Кина и нејзината валута се тргуваа нагло пониско во понеделникот, бидејќи широко распространетите ...
сите 51 | | | веќе видена

Време зa читање: 1 минутa Халкбанк ги известува своите ценети клиенти пензионери дека на сите Вас кои користите картичка, парите ќе Ви бидат на сметка на ...
сите 48 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Даночната реформа е во фаза на подготовка и ќе донесе промени кај ваучер системот, како и стеснување на листите на добра и услуги со ...
сите 256 | | | веќе видена

next