Pari.com.mk

Време зa читање: 3 минути „Задолжително информирање на потрошувачот за условите под кои ги користи платежните услуги, како и информирање за надоместоците за ...
сите 15 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Заштита на шумите преку воведување, тестирање и демонстрација на нови методи и пристапи за борба против деградацијата на ...
сите 154 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Меѓународниот монетарен фонд привлече критики за прогнозата дека Русија ќе забележи посилен економски раст оваа година од Обединетото ...
сите 48 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Новите разузнавачки информации разгледани од европски и американски официјални лица сугерираат дека проукраинска диверзантска група ...
сите 67 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Илон Маск во вторникот понуди оптимистичка слика за тоа како Твитер може да го подобри адвертајзинг бизнисот за кој помогна да излезе ...
сите 15 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Wizz Air, најбрзо растечката и еколошки најодржливата авиокомпанија во Европа на глобално ниво, денес го објави лансирањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Време зa читање: 10 минути Секој поединец, без разлика на полот, треба да има избор од еднакви можности во животот. Жените секојдневно ги уриваат бариерите што ...
сите 36 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Акциите паднаа, доларот достигна повеќемесечни највисоки нивоа, а приносите на краткорочните обврзници во САД и Германија беа ...
сите 200 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Нови партнерства со компании од секторот фармација, нови дистрибутери и соработници – се деловните можностите што скопски Алкалоид ќе ...
сите 30 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Стотици западни компании се повлекоа од рускиот пазар по избувнувањето на војната. Празнината што ја оставија сега се повеќе ја ...
сите 39 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Во Иран е пронајдено големо наоѓалиште на литиум што се искачува на нивото на второто по големина во светот, соопшти Министерството ...
сите 3 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Европската унија ќе го направи својот прв потег како група на купувачи на меѓународниот пазар на гас следниот месец бидејќи ќе го ...
сите 22 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Комитетот за финансиската стабилност, на седницата одржана на 6 март 2023 година, го усвои Годишниот извештај за работењето на ...
сите 29 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Министеството за финансии дополнително информираше дека издадената еврообврзница е со рок од 4 години, што значи дека со каматна ...
сите 56 | | | веќе видена

next