Pari.com.mk

Време зa читање: 4 минути Податоците во однос на платите во Македонија се поразителни и покажуваат дека многу граѓани тешко може да избираат производи, па така ...
сите 49 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути За да постигнеме побрзо надминување на економските последици од кризата предизвикана од Ковид 19 и истовремено да се стремиме кон ...
сите 38 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути На 22 септември 1993 година, среде една од највисоките инфлации регистрирани во светот, Југославија донесе закон за деноминација на ...
сите 51 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Цените на златото беа под притисок минатата година, па за некои аналитичари, но и инвеститори, биткоинот ја презеде улогата на ...
сите 33 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Француската фармацевтска компанија „Sanofi“ потпиша договор за развој на 15 експериментални лекови за онкологија и имунологија со ...
сите 12 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија на 134-та седница со која претседаваше Претседателот на КХВ М-р Нора ...
сите 11 | | | веќе видена

next