Pari.com.mk

Време зa читање: 3 минути Климатските промени можат да влијаат врз ценовната и финансиската стабилност, односно врз целите на централните банки. Оттаму, ...
сите 26 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Бизнис конфедерација на Македонија (БКМ), започна со дигитализација на своето работење преку основање на Центарот за бизнис поддршка ...
сите 52 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Европската комисија очекува кон крајот на декември да бидат одобрени првите проекти од Економскиот и инвестицискиот пакет на ЕУ за ...
сите 37 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Претседателката на Комисијата за хартии од вредност М-р Нора Алити учествуваше на виртуелниот настан “Идни предизвици и унапредување ...
сите 9 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Денес не е лесно да се штеди. Со сите трошоци, сметки и заеми што треба да се подмируваат секој месец, можеби ќе бидете во искушение ...
сите 24 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути „Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи, која работи на ...
сите 39 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Проектите на Пивара Скопје и ЕВН Македонија се најдоа помеѓу 8-те најдобри проекти во Источна и Југоисточна Европа кои градат доверба ...
сите 30 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Стопанска банка АД Скопје Ве информира дека од денес 2. 12. 2021 (четврток) ќе се изврши процесирање на паричните средства за ...
сите 24 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Компанијата Rumble основана и водена од Македонецот Крис Павловски кој живее во Торонто, Канада денеска објави дека неговата ...
сите 3 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Голдман Сакс ги објави плановите за воведување нови бенефиции за вработените. Според нив, причината е што многумина среде пандемијата ...
сите 7 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути За „Банка на годината во 2021 година во Република Македонија“ е прогласена Комерцијална банка АД Скопје. Оваа престижна награда ...
сите 39 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Втората по големина криптовалута во однос на пазарната капитализација, ethereum, е ужасно блиску до достигнување на највисокото ниво ...
сите 14 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Од денеска 02.12.2021 година, Шпаркасе Банка ќе врши исплата на паричните права од социјална заштита, заштита на децата и цивилна ...
сите 24 | | | веќе видена

next