Pari.com.mk

Време зa читање: 4 минути Salience Consulting најави проширување на консултантскиот тим во Скопје и преселување во поголема канцеларија во центарот на главниот ...
сите 23 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Дали верувате во животно осигурување? Сигурно знаете дека постои, и веројатно сте слушнале многумина како се прашуваат „што тоа ...
сите 8 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Од 94 компании што котираат на Македонската берза 66 го одработиле првиот годинешен квартал со добивка. Кој повеќе, кој помалку, но ...
сите 4 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Со зимскиот рет на летање, кој стартува од 27 октомври, стапуваат во сила промените во распоредот на летање на „Визер“. Скопје ...
сите 8 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути И минатиот пат констатиравме и сега повторуваме дека после изборите работите добиваат на интензитет. Минатата недела беше ефикасна на ...
сите 25 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Акционерите на Прилепска пиварница ќе добијат дивиденда пресметана по 1.111 денари за акција, што е бруто износ. Вкупната сума што ...
сите 24 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути На покана од Централната банка на Исланд и престижниот американски универзитет „Нортвестерн“, гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска ...
сите 84 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути За три дена 5.217 акции се подарени, наследени…, односно сопственоста е променета по пат на нетрговски трансфери. Во вторникот и во ...
сите 32 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Анализа: Како работела македонската ИТ индустрија во 2023 година Кога ќе се спомене ИТ-секторот обично првата асоцијација се странски ...
сите 8 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Вкупна добивка од 5.163.576.803 денари или 83,86 милиони евра оствариле во првите три месеци од годинава 66 друштва кои котираат на ...
сите 8 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Клубот БУМ, кој овозможува помош во поврзувањето на релација инвеститори – компании по пат на финансирање на бизнисите преку пазарот ...
сите 6 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Жителите на прилепското село Ореовец, кои веќе една недела го блокираат приодот кон своето село, каде конзорциумот Бехтел и Енка ...
сите 7 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Цените на кафето на светските берзи во средата продолжија да растат како во вторникот и се искачија на највисоко ниво во последните 3 ...
сите 25 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Одушевеноста на OpenAI со филмот „Her“ и со ликот кој го толкува гласот на Скарлет Јохансон во тој филм предизвикува бурни реакции ...
сите 24 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Претседателот и извршен директор на JPMorgan Chase, Џејми Димон вели дека не може да се исклучи „тешко приземјување“ за САД. Во ...
сите 33 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Европската унија е најголем трговски партнер на Македонија. Секако, ѕвезда меѓу овие земји е Германија која е најзначаен партнер на ...
сите 2 | | | веќе видена

next