Pari.com.mk

Време зa читање: 4 минути Корпорацијата Мајкрософт во средата соопшти дека ги обновила сите свои облак-услуги по прекинот на мрежата што ја симна нејзината ...
сите 21 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Џеф Безос, основач на Амазон и сопственик на Вашингтон Пост, планира да го продаде весникот и да ги купи клубот Вашингтон Командерс, ...
сите 8 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Во 2012 година највисоката просечна плата од над 93 илјади денари ја имале вработените во воздухопловниот транспорт. Платите во овој ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 9 минути Ружа Игнатова зачекори на сцената во леава бордо тоалета украсена со црни светки. Светлосни зраци блеснаа, огнени топки избувнаа и ...
сите 14 | | | веќе видена

Време зa читање: 7 минути Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Американските потрошувачи ...
сите 80 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Американското Министерство за правда и осум американски сојузни држави поднесоа тужба против Google тврдејќи дека има преголема моќ ...
сите 22 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути За десет години просечната нето плата на ниво на држава пораснала за 12,154 денари. Ова го покажуваат податоците на Државниот завод ...
сите 14 | | | веќе видена

Време зa читање: 10 минути Арне и Цветанчо се млади и амбициозни финансиски експерти, како дел од исто така младиот и посветен тим во Триглав пензиско друштво ...
сите 24 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Бразил и Аргентина имаат за цел поголема економска интеграција, вклучително и развој на заедничка валута, рекоа бразилскиот ...
сите 85 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Како што се зголемува побарувачката на азиска нафта, извозот на руската сурова нафта од пристаништата на Балтикот се на пат да се ...
сите 56 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Глобалната политика ќе биде доминирана од достапноста, трговијата и инвестициите во микрочипови во следните неколку децении, изјави ...
сите 30 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Поранешен висок функционер на контраразузнавањето на ФБИ е уапсен и обвинет за помагање на руски олигарх да ги избегне американските ...
сите 32 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Една година после основањето, првиот практичен ИТ-факултет во земјава, Бреинстер Некст колеџ (Brainster Next College) ја лансира ...
сите 15 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Реализирани се вкупно онлајн трансакции вредни 25.3 милијарди денари споредено со истиот период претходната година Кон домашните ...
сите 30 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Милијардерот Бил Гејтс инвестира во австралиски старт-ап за климатска технологија, кој планира да ги намали емисиите на метан од ...
сите 6 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Вчера започна со работа новиот објект на „Течна фарбара“ во БРАКО, како една од седумте инфраструктурни единици од комплексот ...
сите 8 | | | веќе видена

next