Објавен е трејлерот за претстојната криминалистичка драма „Трага“, која собра одлична актерска екипа. Ова е ново остварување на режисерот Брајан А. Милер, а ја ...
сите 4 | | | веќе видена

По синот Давид, кој наполни пет години, двојката бизнисмени Дарко Гелев- Брејк и Драгана Клопчевска чекаат ќерка, пишува „Независен“. – Ни се оствари желбата. ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако се прослави како „кул политичарка“ за време на Светското првенство во фудбал во Русија, хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ повторно е во ...
сите 10 | | | веќе видена

Ексклузивно интервју со Никола Груевски во Унгарија на „Фчерашни новости“! Екипата и оваа недела е на терен, а покрај оваа ексклузива, во останатите вести ви ...
сите 11 | | | веќе видена

Приказната за бездомникот што ги дал своите последни 20 долари на жена која била во неволја, за таа да купи бензин и да се врати дома, е потполна измислица, ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатата пејачка Емина Јаховиќ откако го финализираше крајот на бракот со Мустафа Сандал, од неодамна заплови во емотивна врска со турскиот милјардер Садетин ...
сите 13 | | | веќе видена

Иако важи за миленик на публиката, со години наназад Милан Станковиќ истакна дека не може да ја најде сродната душа. Токму поради тоа, како што пренесува ...
сите 3 | | | веќе видена

Французинките се жени со стил на кои сè им оди од рака и без да вложат голем напор тие изгледаат шик и модерно. Сепак, и тие користат некои мали тајни и ...
сите 2 | | | веќе видена

Руската студентка, 22-годишната Ајна Џабраилова, внука на контроверзниот тајкун Умар Џабраилов, се венчала на раскошна чеченска свадба во Москва овој викенд со ...
сите 5 | | | веќе видена

Поборниците за слободно носење на оружје во САД често сметаат како тоа е нечија лична слобода, но трагичните случаеви секој ден ги потсетува на тоа колку ...
сите 6 | | | веќе видена

„Беншот“ е семејна фирма од Хортонвил, Висконсин, предводена од татко и син, која произведува чаши отпорни на куршуми, со вистински куршуми вградени од страна ...
| | веќе видена

next