Бројните светски медиуми ги пренесоа драматичните најави кои ги објавил британскиот "The Sunday Times" за наводната скорашна ерупција на вулканот Катла на ...
сите 2 | | | веќе видена

Муин Бачонаев (11) од Москва е посебен по своите необични веѓи и трепки, кои му се долги дури 4,3 центиметри. Кога се родил, трепките му стигале дури до ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонската пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во рамките на Музичкиот фестивал Темпието ,,Concerti del Tempietto’’ во Театро ...
сите 21 | | | веќе видена

Доколку сакате љубов, романтични личности, побарајте ги во овие три хороскопски знаци! Некои во љубовта успеваат да го задржат здравиот разум и постепено да се ...
сите 24 | | | веќе видена

Диви депонии стануваат секојдневие и во Скопје, и во цела Македонија. Граѓаните се не совесни за околината околу себе, а надлежните не се многу оптеретуваат за ...
сите 6 | | | веќе видена

Научниците размислуваат за воведување на нова, шеста категорија на бура, предвидувајќи дека во иднина може да не' очекуваат бури какви досега сме немале ...
сите 11 | | | веќе видена

„Енергија“ е руска ракетно-вселенска корпорација која е сериозна и голема конкуренција нна американската компанија „SpaceX“ во сопственост на Илон Маск која ...
сите 40 | | | веќе видена

Рада Манојловиќ одбива да се пресели со нејзиното момче Харис Берковиќ во Босна и Херцеговина, затоа што како што велат нејзините блиски пријатели, пејачката е ...
сите 3 | | | веќе видена

Медиумите зборуваат за врската на Емина Јаховиќ и турскиот милионер Садатин Саран, а малкумина се сеќаваат на нејзиниот прв маж.Емина била мажена за извесен ...
сите 13 | | | веќе видена

Овие фотографии покажуваат колку тие знаат да пренесат убава и позитивна енергија правејќи ги нивните слатки и интересни гримаси. Погледнете ја галеријата:
сите 3 | | | веќе видена

Од Google одлучиле да заборават на принципите на приватноста и да ги поврзат броевите на корисниците со нивните пребарувања на интернет. Овие податоци во секој ...
сите 3 | | | веќе видена

Веќе навикнавме на интернет да наидеме на снимки од богаташи и нивните деца, кои немаат проблем да покажат во каков луксуз живеат. Сега дошол редот и на ...
сите 4 | | | веќе видена

Возач во Кина успеал да го сврти камионот на тесен и неасфалтиран пат. На снимката која е објавена на интернет се гледа како возачот се обидува да го заврти ...
сите 3 | | | веќе видена

Атрактивната бугарска фолк  пејачка Камелија ги ужива последните сончеви денови во апсолутна голотија. Пејачката ужива во тоа да ги почести своите следбеници ...
сите 2 | | | веќе видена

Човекот чија сопруга веќе два пати му простила неверство, потклекна и трет пат, но сега тоа беше за пари. Сексот бил одличен, но тој жали што оваа девојка може ...
сите 4 | | | веќе видена

Има многу трикови за повикување на пари и можеби некои веќе сте ги испробале, но за почеток држете ги парите на едно место. Просторот во кој живеете мора да ...
сите 3 | | | веќе видена

next