Старлетата призна дека до носот ѝ допираат различен спектар од ароми, зависно од тоа дали е среќна, или, пак, со скршено срце. Истовремено, старлетата ги ...
сите 9 | | | веќе видена

 Многу модели секојдневно се под притисок да изгледаат точно како што работата им наложува, или да носат точно одреден конфекциски број на облека. Лиза Голден ...
сите 2 | | | веќе видена

 На сите им е јасно дека животот станува поразличен откако семејството ќе се прошири со деца. Но, никој не знае како навистина изгледа тоа сè додека не го ...
сите 3 | | | веќе видена

За потегот на еден бизнисмен се зборува и ден денес, а верувале или не, кој и да го спомне има само зборови на пофалби. Овој богаташ својата ќерка ја омажил ...
сите 4 | | | веќе видена

Сите кои сакаат побрзо и поефикасно да се расонат и освежат наутро, веднаш посегнуваат по кафето како задолжителен утрински напиток. Сепак, ако сакате да се ...
сите 28 | | | веќе видена

Видеото кое доаѓа од англиски Брентвуд е доказ како сообраќајните правила и прописи не само што мора да важат за сите, туку дека и прекршувањето на истите си ...
| | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобен Јоаникиј Велики Црквата ретко дава некому назив Велик. А кога свеста на соборната личност, ...
сите 26 | | | веќе видена

Некогаш е потребен само убав збор, убава мисла, убаво дело за да ве направи среќни. Не се потребни многу пари, скап накит, бесни автомобили, огромни палати или ...
сите 6 | | | веќе видена

Англиски фармацевт со кеса си ја задавил сопругата и избегал со љубовникот Фармацевт од Англија со кеса си ја задавил сопругата за ги земе парите од нејзиното ...
сите 7 | | | веќе видена

Кон средината на 80-тите години, група американски археолози на сателитски снимки на мексиканскиот полуостров Јукатан забележале речиси совршен круг, со ...
сите 12 | | | веќе видена

Бизарни чевли направени од човечка кожа се дело на канадските дизјанери Роуз Далтон и Стив Рај Баскарн, кој веќе го шокираа светот со нивни колекции и мрачни ...
сите 26 | | | веќе видена

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, на 5-годишно дете му подарил потполно нов „Мерцедес“, откако направил 4.150 склекови. Рахим Куриев (5), познат како „Чеченски ...
сите 7 | | | веќе видена

Брчките на лицето и седата коса не се единствените знаци што ги откриваат годините. Ни вагината не е имуна на стареење, а ова се промените низ кои поминува таа ...
сите 2 | | | веќе видена

Ни по речиси 35.000 евра потрошени на естетски зафати, таа не планира да се смири. 25-годишната Катрина Лорен е опседната со пластичната хирургија и со идејата ...
сите 4 | | | веќе видена

next