Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата. ...
сите 7 | | | веќе видена

Дадилка од Њујорк која се обидела да го убие новородениот син на своите работодавци, пикајќи му влажни марамици длабоко во грлото, викала во судницата и се ...
сите 2 | | | веќе видена

Постои теорија дека луѓето кои имаат паралелен склад на „линијата на животот“ на дланката, се неверојатно среќни. Невољи и несреќи никогаш не им се случиле, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Една врана седела на врвот на едно дрво и не правела ништо. Кога зајакот го видел тоа, посакал и тој ништо да не прави, и седнал под дрвото. Тогаш наишла ...
сите 4 | | | веќе видена

Според истражувањето на “Economist Intelligence Unit”, Сингапур веќе петта година по ред е прв на листата на најскапи градови за живот, но и без оглед на тоа, ...
сите 5 | | | веќе видена

„Ербиенби“ им нуди шанса н четири лица три месеци да живеат во италијанското село Гротоле. Во партнерство со невладината организација „Вондер Гротоле“, ...
сите 4 | | | веќе видена

Благодарение на интернетот, разговорите, социјалните мрежи и најевтини разговори, можете да се справите со тешкотиите и да комуницирате со друг постојано. Нема ...
сите 3 | | | веќе видена

Во првите месеци од животот на бебето секоја мајка се соочува со одредени стравови и ситуации поврзани со нејзиното новороденче. Доаѓањето дома сами со бебето ...
сите 4 | | | веќе видена

Синди Мур е една од многуте девојки која претерала со естетските операции, па иако вложила многу пари во својот изглед, евидентно е тоа нема да и донесе ...
сите 4 | | | веќе видена

Жената се враќала од Кина и патувала на островот Кинмен на Тајван. Полицајците забележале дека чудно се движи и и рекле да седне за да ја претресат . Кога и го ...
сите 4 | | | веќе видена

Жабата за која се верувало дека е последна од својот вид, конечно ќе се ослободи од самотијата, пренесува BBC. Ромео, познат како најосамената жаба на светот, ...
сите 6 | | | веќе видена

next