Ксенија Калчинска, учесничка во воената парада во Москва, го загуби чевелот во текот на маршит. Иако тоа, на некого можеби би му пречело, но Ксенија продолжи ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Франција во март беше одржан првиот круг избори за градоначалници на 36.000 населени места, по што следуваше тримесечна пауза поради коронавирусот. Вториот ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа одлука доаѓа по онаа на индиската подружница на Унилевер, која избра да го преименува својот крем за осветлување на кожата на пазарот под името „Fair & ...
сите 7 | | | веќе видена

Сузан Бојл се прослави пред 10 години во една британска тв емисија, а денес брои милиони и изгледа многу поразлично. Британската, а потоа и светската јавност ...
сите 2 | | | веќе видена

Република Српска нема да прифати на нејзина територија да се формираат собирни центри за мигранти, изјави српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад ...
сите 4 | | | веќе видена

 Бил зависник од дрога, алкохол и завршил во затвор, сега комплетно го трансформирал животот и вели дека да го даде синот на посвојување му била најтешката ...
сите 3 | | | веќе видена

Во руските медиуми, а и на социјалните мрежи кружи приказна за една жена која што се претставила како Оксана, а која што за локалните медиуми раскажала еден ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако се случи воен судир меѓу Египет и Турција во близина на градот Сирт, египетскиот воен истражувач Мохамед Ал-Кинани рекол дека тоа на турската војска ќе и ...
сите 2 | | | веќе видена

Мери Каровска, дипломиран економист и овластен сметководител, воедно и управител во КАРОВСКА ДООЕЛ, љубовта кон професијата ја добива од татко си, чиј најголем ...
сите 2 | | | веќе видена

Хрватската уметница Нина Камењарин, целосно гола, се качи на врвот од павилјонот на Мештровиќ – популарната џамија во центарот на Загреб. Уметницата настапи во ...
сите 5 | | | веќе видена

29-годишната актерка Ема Робертс и нејзиниот 6 години постар партнер, актерот Гарет Хедлунд, го чекаат своето прво дете, пренесуваат странските медиуми. ...
сите 6 | | | веќе видена

Рудар во Танзанија станал милионер преку ноќ откако продал две парчиња скапоцен камен, најголеми што се некогаш пронајдени во оваа земја, со вкупна тежина од ...
сите 9 | | | веќе видена

Радмила, нити нешто знаеш нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера. Плажата е дадена под концесија во време на СДС и ...
сите 3 | | | веќе видена

next