Поднесено обвинение против поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи, Васе Доневски и сопственикот на Секјуриком Волфганг Гампер за ...
сите 17 | | | веќе видена

Четиринаесетгодишниот Дамјан Дукиќ во неделата попладнето загина пред очите на другарите, од струен удар на излетничкото место во близина на Кнежево. Меѓу ...
| | веќе видена

Во видеото што се врти на социјалните мрежи, оригинално го сними и објави Алсат М а го пренесува офф.нет.мк се гледа и слуша Катица Јанева , специјална ...
сите 14 | | | веќе видена

Грчката полиција уапси осум лица осомничени за вмешаност во нападот врз пратеникот на владејачката Сириза, Петрос Константинеас.Константинеас синоќа во градот ...
сите 16 | | | веќе видена

Невесела математика: После 10 годишно членство во Северноатлантската алијанса, Албанија успева да привлече само една десетина од директните странски инвестиции ...
сите 36 | | | веќе видена

СДСМ е во паника! Гледаат дека народот не ја поддржува нивната антидржавна политика и тргувањето со националните интереси па ангажираат се што им стои на ...
сите 145 | | | веќе видена

Eден Сириец на Твитер и другите социјални мрежи ги моли луѓето да му помогнат да ја пронајде својата ќеркичка Алса (5), од која хрватските полицајци го одвоиле ...
сите 11 | | | веќе видена

Покерска изјава на премиер на суверена европска држава во 21 век. -Немојте да мислите дека некој друг ќе ни ја заврши работата, немојте да мислите дека има ...
сите 4 | | | веќе видена

Различен состав и транспарентен избор на членовите на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), зголемување на надлежностите како што е пристапот ...
сите 24 | | | веќе видена

 Од 1 октомври годинава Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје во своите редовни активности за собирање и транспортирање комунален отпад ќе го ...
сите 32 | | | веќе видена

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 30 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) констатираше дека по јавното укажување од 14 септември, две телевизии од оние кои се предмет на ...
сите 31 | | | веќе видена

Патот кон Европската Унија и НАТО ги отвора вратите за инвестиции од странските компании во македонското земјоделство, порача министерот за земјоделство, ...
сите 57 | | | веќе видена

Постапката за извршување на решението за отстранување на недостатоците на објектот на пекарницата Силбо во ТЦ Бисер е одложена по барање на сопственикот на ...
сите 15 | | | веќе видена

next