Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, оствари средба со министерот ...
сите 52 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 213 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против три лица од струшко кои се сомничат за злоупотреба на службена положба и овластување.Од МВР велат дека пријавените, ...
сите 51 | | | веќе видена

Нова цена на горивата во Македонија.  Бензините и дизелот од полноќ ќе бидат за половина денар поскапи, реши на денешната седница Регулаторната комисија за ...
сите 95 | | | веќе видена

Уште 6 дена до крајот на месецот, а лекови на рецепт речиси и нема во аптеките. Граѓаните мака мачат и се жалат, дека секој месец се соочуваат со недостатокот ...
сите 36 | | | веќе видена

Имотот на министерката Мила Царовска во септември 2018 година имал вредност од само 212.990 евра, додека сега тој изнесува 1.591.597 евра. Две нови ставки ...
сите 36 | | | веќе видена

Брзото возење и небезбедно сопирање возила пред 3 дена зеде два животи на скопската обиколница. Загинаа полициски службеник и патник додека полициската патрола ...
сите 134 | | | веќе видена

Нови тензии има меѓу Грција и Турција. Грчките вооружени сили се во состојба на подготвеност поради турските „провокативни делувања“ во источниот Медитеран, ...
сите 64 | | | веќе видена

next