Покерска изјава на премиер на суверена европска држава во 21 век. -Немојте да мислите дека некој друг ќе ни ја заврши работата, немојте да мислите дека има ...
сите 4 | | | веќе видена

Од први октомври ЈП „Комунална хигиена“ ќе го собира ѓубрето и ќе ги чисти општина Сарај и Матка. Станува збор за површина од 18.000 метри квадратни во која ...
сите 31 | | | веќе видена

Патот кон Европската Унија и НАТО ги отвора вратите за инвестиции од странските компании во македонското земјоделство, порача министерот за земјоделство, ...
сите 56 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Со сите разлики меѓу нас Македонците, по род и државјанство, од сите делови на Македонија, дома и во светот, само Македонија е нашиот ...
сите 17 | | | веќе видена

Здружението на сопственици на деловен простор за одржување на ТЦ Бисер го повикува Јавното обвинителство да покрене истрага за случајот со, како што велат, ...
сите 15 | | | веќе видена

Познатиот македонски филмски режисер Милчо Манчевски преку видео порака ги повика граѓаните да го кажат нивниот став на претстојниот референдум. -Затоа што ...
сите 4 | | | веќе видена

Професорот Илија Ацевски денеска изјави дека не бил целосно свесен кога во февруари го потпишал писмото на 200 интелектуалци со кои од владата се бараше прекин ...
сите 4 | | | веќе видена

Вработените воприлепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ бараат гаранција за исплата на отпремнините, пари за плата и работа, а за утре најавуваат протест ...
сите 18 | | | веќе видена

Референдумот е нешто многу поголемо од нас, тешко е да се следи секој аспект, да се покријат сите посети и митинзи, вели Слободанка Јовановска-Жижи, главен ...
сите 2 | | | веќе видена

Исклучително силни, смртоносни отрови се расфрлани низ повеќе градови и села во целава држава, Валандово, Велес, Охрид, Куманово, Тетово , Ресен, Свети Николе, ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за правда одби да ги обесштети осудените во случајот “СОПОТ“. По 3 месеци чекање, во канцеларијата на адвокатот Вулнет Пачуку пристигна одлука ...
сите 9 | | | веќе видена

Изнервиран поради загубен фудбалски натпревар, 22-годишен вевчанец физички го нападнал голманот не една од екипите.Како што соопшти МВР, надворешната ...
сите 126 | | | веќе видена

Денес во Кривичниот суд повторно имаше рочиште за предметот Титаник. Ништо спектскуларно ново освен изјавата на обвинителкста Лиле Стефановска дадена во немоќ, ...
сите 35 | | | веќе видена

next