Коалицијата на Египќани во Македонија во целост ги поддржува протестите организирани од страна на ВМРО ДПМНЕ и како лојални граѓани се приклучуваат во истите, ...
| | веќе видена

Кога нејзината мајка и испратила видео од напуштената куќа на која наишла додека пешачела, Ребека ни на крај памет не помислила што ќе види на видеото. Таа ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски моментално одржува пресконференција која можете да ја следите во живо. ВО ЖИВО – Прес-конференција на ...
сите 9 | | | веќе видена

Во најновиот, 51-ви број на авангардната ревија за култура и уметност „Енекен“ од Солун е објавен расказот „Базен“ на македонскиот писател Томислав Османли. ...
сите 2 | | | веќе видена

Членовите на Здружение на независни уметници „Драмско студио Тетово“ в недела 20 септември на сцена на отворено во Лешочкиот манастирски комплекс ќе се ...
| | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ на денешната средба со американската амбасадорка Кејт Брнз истакнал дека очекува силна поддршка од Соединетите Американски ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 15 Септември – Меѓународниот ден на демократијата, упати порака во која ги охрабрува граѓаните, особено младите, да ...
сите 17 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски и бригадниот генерал Аристедеис Илиопулос, командант на Бригадата за Југоисточна Европа (СЕЕБРИГ), денеска ...
сите 24 | | | веќе видена

Бројот на заболени во светот од коронавирус надмина 30 милиони, не се наѕира крајот на пандемијата која се шири низ светот повеќе од 9 месеци, а СЗО вчера ...
сите 9 | | | веќе видена

Слика со постар датум, стигна до редакцијата на Лидер. Се работи за фотографија уште од струмичкиот карневал. На сликата се гледа Вице Заев, брат на премиерот ...
| | веќе видена

Македонскиот ПЕН центар изрази длабоко жалење за ненадејната смрт на нивниот истакнат член – македонскиот книжевен критичар, раскажувач, романописец, драматург ...
сите 29 | | | веќе видена

Репортерот на "BBC", Стив Розенберг, отпатувал во сибирскиот регион Јакутија за да истражи какви се тие големи и чудни израстоци на површината на земјата која ...
сите 17 | | | веќе видена

next