Мексиканскиот конгресмен беше прекинат во неговиот говор во моментот кога мексиканската политичарка Кармен Медел, за време на конгресната седница, дозна дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Каратистите од Косово на Светското првенство во карате во Мадрид учествуваат без државни обележја. Знамето го нема во спортската сала, пренесуваат медиумите од ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата на својата редовна 101 седница ја усвои и информацијата за набавка, користење и одржување на монтажни лизгалишта во Република Македонија. Агенцијата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Страшна несреќа се случи рано утрово во Србија каде дирекно се судрија комбе и автомобил, по што морале да интервенираат пожарникари. За среќа повредените не ...
сите 2 | | | веќе видена

Лош финансиски менаџмент; затворање продавници и продавање недвижности наместо инвестирање во дигитализација; неспособност да се согледа потенцијалот на онлајн ...
| | веќе видена

Затекнав хаотична состојба со милионски долгови во општината, рече неготинскиот градоначалник Тони Делков на свечената седница по повод 74 години од ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче скоро цела година откако е министер може да се види главно на настани и со информации за донации. Тешко или ретко, пак, ...
сите 41 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

next