Македонија треба да го стави фокусот на продуктивно искористување на позајмените средства, односно да позајмува само за цели што ќе го подигнат продуктивниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за финансии во огласот за нови вработувања ќе ангажира и в иша медицинска сестра, дефектолог и педагог за потребите на „Мини фини буџетчиња“, ...
сите 5 | | | веќе видена

,,Монатажата на паркиралиштето е предвидено да трае до крајот на февруари кога се планира и пуштање во употреба. Поради активности за монтирање на ...
сите 8 | | | веќе видена

Француските војски и нивното надлежно министерства се цел на стотина кибер напади годишно, изјави денеска француската министерка на војските Лоранс Парли, при ...
сите 6 | | | веќе видена

Јас сум претседател на Комисија за прашања на избор и именување во чија надлежност се овие точки. Не дека немаат право колегите координатори пратеници да ...
сите 13 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди синоќа на лоша финансиска ситуација во ОН, оценувајќи дека таквата состојба не треба да ...
сите 8 | | | веќе видена

На иницијатива на Управата за извршување на санкции, а во рамките на твининг проектот „Јакнење на казнено поправниот систем и пробациската служба“, денес во ...
сите 7 | | | веќе видена

Нема жртви ниту, повредени во сообраќајната незгода која се случи на магистралниот пат А2, Куманово – Крива Паланка. Според информациите од портпаролот на ...
сите 21 | | | веќе видена

next