Пред да замине дома од соседна Србија, рускиот лидер од колегата Александар Вуќиќ доби неочекуван подарок кој дефинитивно му е слаба страна. Путин е познат ...
сите 48 | | | веќе видена

Спасувачите во Шпанија се надеваат за околу 35 часа да стигнат до местото каде што веруваат дека е 2-годишното момче, кое падна во бунар пред шест дена, ...
сите 32 | | | веќе видена

Екипи на СВР Велес во текот на 2018 година според Законот за безбедноста на сообраќајот на патиштата на територијата на Велес изрекле 4712 прекршочни казни на ...
сите 26 | | | веќе видена

Предлог-законот со кој се ратификува и влегува во сила Преспанскиот договор беше претставен во грчкиот парламент. Најверојатно во понеделник документот ќе биде ...
сите 24 | | | веќе видена

Во рамки на Глобалниот форум за храна и земјоделство во Берлин, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска учествуваше на ...
сите 26 | | | веќе видена

Непреслушани разговори и други материјални докази беа презентирани на рочиштето за случајот „Монструм“. Иако, и претходно беа предложени како докази, сепак тие ...
сите 83 | | | веќе видена

Не случајно ѕвонците на џамаларите висат под појасот, каде што се наоѓаат половите органи Денес ги третираме како забава, а не многу одамна биле религиски ...
сите 47 | | | веќе видена

Според рускиот експерт, тврдењето на Трамп дека треба да се развие технологија на вселенско оружје побрзо од конкуренцијата ќе предизвика нова трка во ...
сите 27 | | | веќе видена

Шокантните сцени од авионот кој се урна на автопат и усмрти 11 лица кога пилотот ја загуби контролата за време на аеромитинг беа прикажани вчера во Лондон на ...
сите 47 | | | веќе видена

Со одложување од речиси половина година, на дневен ред на собраниската комисија се ставени новите статути на државните универзитети, кои мора да бидат ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Фондот за иновации и технолошки развој беа презентирани првичните резултати по завршената административна проверка на пристигнати апликации на јавниот повик ...
сите 15 | | | веќе видена

Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
сите 40 | | | веќе видена

По информацијата дека вчера Скопје бил најзагаден град на светот, доктор Александар Митов изрази незадоволство од пасивноста на државата. Тој на својот Фејсбук ...
сите 22 | | | веќе видена

„Скоро милијарда евра ќе се вложат во изградба на инфраструктура, а тоа ќе нема смисла ако возилата на границата чекаат 2-3 часа, и затоа договараме заеднички ...
сите 62 | | | веќе видена

Осумдесет и два обвинители од јавните обвинителства од Скопје, Велес, Гостивар и од други градови низ земјава ја тужат државата пред домашните судови, за ...
сите 19 | | | веќе видена

next