Машката популација има полесен пристап до финансиите. Четириесет и пет отсто од вкупниот број индивидуални кредитокорисници се жени, додека 55 отсто се мажи, а ...
сите 58 | | | веќе видена

Побарувачката за готовина се зголеми во Германија за време на пандемијата во 2020 година и покрај широкиот спектар на опции за плаќање, покажа истражувањето на ...
сите 14 | | | веќе видена

Наредбата на Бајден е камбек на САД на Балканот простор во кој многу инвестираа .Тој прстор успеаа да го средат по крвавите војни со договри.Никој не вели дека ...
| | веќе видена

Во Ректоратот на УКЛО денеска беше потпишан Меморандум за соработка со Комората на РСМ за приватно обезбедување.Потписниците, ректорот, проф. д-р Сашо ...
сите 24 | | | веќе видена

Управителот на зградата „Ваш Еко-Дом“ во која живее Дарко Стојановски во писмена изјава за ТВ24 тврдат дека го знаеле проблемот и дека постапувале. Од фирмата ...
сите 2 | | | веќе видена

Изворот на вирусот, кој досега остави над три милиони мртви ширум светот како резултат на болеста КОВИД-19, останува мистерија што дополнително отвора простор ...
сите 3 | | | веќе видена

Илјадници жители на Лондон денеска излегоа на протест против новововедените рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот, а дојде и до судири со полицијата. ...
сите 7 | | | веќе видена

Јавното ажурирање на членството во СДСМ му пресуди на битолскиот адвокат Васко Талевси, уште не предлолжен да испадне од листата за нов уставен судија ...
сите 40 | | | веќе видена

Одлична игра на нашите момци, за жал резултат кој не го посакуваме, но нема откажување!, пишува на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 24 | | | веќе видена

По тримесечна теоретска и практична обука, денеска во Битола на 15 негуватели им беа доделени сертификати, со кои се потврдува дека истите се лиценцирани за ...
сите 4 | | | веќе видена

Веро со голема летна наградна игра: Главна награда автомобилот на годината Тојота „Јарис“ Почнувајќи од 20 јуни и заклучно со 30 јули, верните купувачи можат ...
сите 9 | | | веќе видена

Настанот денеска официјално ќе го отвори амбасадорот на Франција, Сирил Бомгартнер, по што следува воведно предавањето „Обратни улоги за време на часовите, ...
сите 8 | | | веќе видена

Талибанците со години се закануваат дека ќе ги убијат сите Авганистанци кои работеле за американските и НАТО силите во Авганистан, означувајќи ги за ...
сите 12 | | | веќе видена

Врaботените во музичкиот сектор заедно со угостителите се меѓу финансиски најпогодените од пандемијата со коронавирусот. Тие речиси цела година беа ...
сите 3 | | | веќе видена

Пратеничката од рeдовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова во денешниот „Утрински брифинг” околу утрешниот состанок на Советот на Европа и односите ...
сите 18 | | | веќе видена

Единствената иранска нуклеарна централа, без образложение е привремено итно исклучена, објави денеска иранската државна телевизија.Официјалниот претставник на ...
сите 22 | | | веќе видена

next