Администрацијата на претседателот Доналд Трамп подготвува глобална кампања за декриминализација на хомосексуланоста во десетина земји каде се уште е ...
сите 5 | | | веќе видена

По истекот на  нивниот рок  граѓаните не треба повторно да вадат нови. Здравствените услуги ќе ги добијат со здравствената хартиена книшка. Извори за Канал 5 ...
сите 8 | | | веќе видена

На мапата на Европа и светот, Балканот е периферен регион, кој на својата младина и нуди само една перспектива – да замине, за да се надева на подобар живот и ...
сите 9 | | | веќе видена

Според статистиките повеќе од 50% од учениците се неписмени. На оваа тема гости во отвореното Студио 1 беа Петар Атанасов, заминк министер за образование, ...
сите 2 | | | веќе видена

Новиот американски амбасадор во Босна и Херцеговина, Ерик Џорџ Нелсон, се прошета низ Сараево со својот животен партнер Филип Татони-Маркози, а ја посети и ...
сите 6 | | | веќе видена

На денешн ден - 21 февруари 21 февруари 2019 1437.- Шкотскиот крал Џејмс Први бил убиен од неистомислениците спречувајќи го неговиот обид да го сузбие ...
сите 4 | | | веќе видена

Едуардо Галеано е голем човек кој никого не оставил рамнодушен. Овој уругвајски писател е автор на познатите наслови „Сеќавање на оганот“, „Отворените вени на ...
сите 2 | | | веќе видена

Азур и Омер Хусејновиќ, момчиња кои ги оставила мајка им, ја раскажуваат својата тага и ја отвориле својата детска душа. Мајка им со сестра им отишла во ...
сите 3 | | | веќе видена

А.А. од Кочани, ќерка на О.А. пријавила дека нејзината мајка ѝ го украла клучот од нејзиното возило „мазда", фалсификувала потпис на нотар по што возилото ...
сите 3 | | | веќе видена

Директор на банка со сами 14 години? Тоа не е проблем за Самир Шеик. Тинејџерот раководи со „Детската развојна банка“ во индискиот главен град Њу Делхи. Сѐ ...
| | веќе видена

next