Tелевизиската дебата на претседателите на СИРИЗА, Нова демократија, Движење на промена, Комунистичката партија и Сојуз на централисти, закажана за 1 јули, нема ...
сите 16 | | | веќе видена

Очигледно во јавноста има одредено чувство кај етничките заедници дека имаме етничка пристрасност, односно наклонетост при носење на судските одлуки во ...
сите 21 | | | веќе видена

Незапаметено невреме со силен дожд и грмежи не престануваат во повеќе европски градови, а Британските медиуми предупредуваат на уште еден влажен бран кој може ...
сите 6 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар и универзитетски проферсор Александар Даштевски, вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека власта доживеала ...
сите 3 | | | веќе видена

Вистински пеколен бран доаѓа кон Македонија идната недела. Променливото време кое речи си секое попладне носи интензивни врнежи од дожд си заминува по овој ...
сите 3 | | | веќе видена

На емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој истакна дека власта ги излажа земјоделците за откуп и дојде до ситуација да ...
сите 36 | | | веќе видена

Д.Т. (25) од Скопје вчера во 21 часот пријавил дека во угостителски објект во с.Стајковци, скопско, бил физички нападнат од Б.Т.(30) од с.Брњарци, скопско. Се ...
сите 60 | | | веќе видена

Авионот паднал во близина на аеродромот Дилингам , каде спортските падобранци тебало да скокаат . Двомоторниот авион , во кого имало 11 падобранци и пилотот, ...
сите 35 | | | веќе видена

next