Надлежните институции да постапат согласно законските регулативи за да се спречи ширење лажни вести по социјалните мрежи, вели Министерството за здравство за ...
сите 6 | | | веќе видена

Грчката полиција употреби солзавец и водени топови во Атина за да ја растера толпата што протестираше против вакцинацијата против коронавирусот. Околу 1.500 ...
сите 29 | | | веќе видена

Раџив Иштари (45) од индиското село Митрес во близина на градот Бопал е уапсен под обвинение дека го масакрирал таткото на неговата сопруга Дарпан (63) отако ...
сите 2 | | | веќе видена

Вработените се во постојан грч, се обидуваат да им удоволат на оние кои издвоиле поголеми суми на пари за да уживаат на „пловечките хотели“. Индустријата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Италијанските спортисти на претставувањето на Олимпијадата во Токио излегоа во необична комбинација – тренерки со потписот на „Армани“. Земјата која има свои ...
сите 2 | | | веќе видена

Крушево очекува да добие потврда, како соодветен сертификат дека е здравствено безбедна туристичка дестинација за европските туристи. Експерти од Европскиот ...
сите 37 | | | веќе видена

Партиски извори брифираат дека се топи поддршката во СДСМ за кандидатурата на Саша Богдановиќ за втор градоначалнички мандат во Општина Центар. Гласовите на ...
сите 23 | | | веќе видена

Ако треба ќе замине и во затвор, само за да му пркоси на Путин како пратеник во руската Дума, а има само 26 години. Така се опишува себеси Роман Јунеман, кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е епидемиолошката состојба до COVID -19 во Охрид. Во модуларната болница веќе нема хоспитализирани пациенти, градов ...
сите 124 | | | веќе видена

Европската унија ја губи привлечноста за македонските граѓани. Тие сè уште ги сакаат европските плати и можноста да се патува без граници, но сè помалку во ...
сите 12 | | | веќе видена

Аргентина се обложи на вакцината „спутник“, што ја остави земјата во многу критична ситуација поради неуспехот на Русија да ги исполни обврските, се вели во ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко треба кривично да одговара за финансиски злоупотреби во Општината, оцени Државната комисија за спречување на корупција ...
сите 50 | | | веќе видена

Вооружен маж украл возило за брза помош во Хјустон во кој имало пациент во тој момент, соопшти денеска полицијата. Тој влегол во возилото и се оддалечил, ...
сите 2 | | | веќе видена

next