Услугата помош и нега во домот ги дава посакуваните резултати и им го олеснува и подобрува квалитетот на животот на старите лица. Денеска во посета на Црвениот ...
сите 11 | | | веќе видена

Охрид, 27. септември 2023 (ИНПРЕС) – Од утре до недела Охрид и Регионалниот центар за средно стручно образование и обука (РЦСОО) „Ванчо Питошески“ се домаќини ...
сите 5 | | | веќе видена

Козметичарката Алесија Небосо (21) од Италија планирала да се омажи за своето долгогодишно момче Марио Лукези, пренесува „Дејли мејл“ . Но, само неколку дена ...
сите 21 | | | веќе видена

Младинск иот културен центар -Б итола во партнерство со С фера Интернешанал организираше завршен настан за проектот „Локален волонтерски сервис” финансиран ...
сите 13 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Додека за едните (власта) ова е доказ за солидарност во тешки времиња, за другите (бизнисот) е казна за успешноста. Доколку, пак, се ...
сите 104 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија има назначено 15 Национални координатори и нивни заменици. Од Владата велат дека назначувањето на Национални ...
сите 2 | | | веќе видена

Застрашувачки се постапките на британскиот зоолог кој призна вина за сексуално злоставување и мачење на повеќе од 40 кучиња од 2014 година до април 2022 ...
сите 21 | | | веќе видена

Ако ги слушате само Ковачевски и Бектеш, цените тука никогаш не растат, туку секој ден се намалуваат, пишува на Фејсбук, поранешниот министер за финансии, ...
сите 6 | | | веќе видена

Парламентарните избори во Словачка, кои ќе се одржат во сабота, на 30.09.2023, би можеле да имаат одек и пошироко од оваа релативно мала централно европска ...
сите 12 | | | веќе видена

 Детали среда, 27 септември 2023 Лицата од Центарот за лица со интелектуална и физичка попреченост од Битола конечно добија сензорна соба. Опремувањето на ...
сите 12 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата пораснаа за повеќе од 1 долар за барел утринава, бидејќи пазарите се фокусираа на затегнатоста на понудата која оди ...
сите 38 | | | веќе видена

Јавно сообраќајно претпријатие ги смирува скопјани, потенцирајќи дека најостро ги демантираат наводите во текстот „ВОЗАЧИ ОД ЈСП СКОПЈЕ СЕ СЕЛАТ ВО МАЈНЦ – ...
сите 6 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на подрачјата под надлежност на Секторите за внатрешни работи Скопје, Битола и Штип и РЦГР Север од страна на полициски службеници ...
сите 46 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на Партизан, Душко Вујошевиќ предизвика сообраќајна несреќа центарот на Белград. Се се случило рано утринава, околу шест часот, јавуваат ...
сите 10 | | | веќе видена

Двајцата командири од затворот „Идризово“ кои му дале мито од 4.000 евра на затвореникот Јанко Јаневски за да ги преместел на работа во МВР, наседнале на ...
сите 20 | | | веќе видена

next