Од Граѓанското здружение за зелено општество “ГРИНЕР” покренаа иницијатива за решавање на станбениот статус на околу дваесетина семејства од ромска ...
сите 32 | | | веќе видена

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (21.1.2019 г.) од 22:00 часот: -истражување: колку се функционални телефонските броеви на министерствата и други јавни ...
сите 2 | | | веќе видена

Во анализата на регионалните и светските случувања, новинарот Деан Андоновиќ зборува за унапредувањето на Министерството за безбедносни сили на Косово во ...
сите 3 | | | веќе видена

Славниот грчки композитор Микис Теодоракис излезе со отворено писмо што го објави весникот „Та Неа“, во кое го повикува грчкиот парламент да не го ратификува ...
сите 4 | | | веќе видена

Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
сите 31 | | | веќе видена

Договор за имплементација на австриските искуства во областа на иновации во медицината беше потпишан денеска во Виена меѓу Министерството за здравство на ...
сите 27 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа во која учествувале три возила се случила вечерва на крстосницата кај полициската станица Пролет. Автомобили од марките „БМВ“, „Мазда“ и ...
сите 27 | | | веќе видена

Агенцијата за меѓународен развој на САД (УСАИД) ќе ги скрати финансиските средства за сите проекти на Западниот брег и Појасот Газа на 31 јануари, изјави Дејв ...
сите 28 | | | веќе видена

Полицијата во Непал бара петмина исчезнати следбеници на духовниот водач Рам Бахадур Бамџон, за кој поклониците веруваат дека е реинкарнација на Буда, објавија ...
сите 4 | | | веќе видена

Осумдесет и два обвинители од јавните обвинителства од Скопје, Велес, Гостивар и од други градови низ земјава ја тужат државата пред домашните судови, за ...
сите 19 | | | веќе видена

Полицијата во Атина денеска испитуваше осомничен во врска со заканите против политичарите кои јавно изјавија дека ќе го поддржат договорот за името на Грција ...
сите 42 | | | веќе видена

Успешните економски политики на Владата предводена од СДМ и напредокот во евроинтеграциите даваат реални резултати потврдени преку бројни економски параметри. ...
сите 41 | | | веќе видена

Белоруската манекенка која минатата година изјави дека имала докази за руско мешање во изборот на Доналд Трамп, уапсена била на 17 јануари на аеродромот во ...
сите 18 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за техничка инспекција, кој е во рамките на Министерството за економија со кое управува Крешник Бектеши, кој доаѓа од редовите на ДУИ, од ...
сите 34 | | | веќе видена

Санчез, која локалните медиуми ја нарекле "заменичка на Ел Чапо", признала дека влегла во врска со оженетиот нарко-бос во 2011-та година, кога неговата сопруга ...
сите 21 | | | веќе видена

next