Белгиската Влада ќе побара од Европската Унија да ги омекне привремено строгите европски правила кои се однесуваат на државната помош за приватните компании ...
сите 7 | | | веќе видена

Лежечки полицајци ќе се постават и пред основните училишта „Тошо Арсов“ и Гоце Делчев“, пред објектите на детските градинки, но нивното поставување ќе биде ...
сите 9 | | | веќе видена

Шест месеци пред новата летната сезона, а хотелиерите од Хравтска веќе бараат сезонци. Во Хрватска се нуди работа за околу 30.000 сезонски работници. Хрватите ...
сите 4 | | | веќе видена

Јас немам против ниту еден јазик, но мене ми пречи да се крши Уставот и законите и да се менува карактерот на државата. Заев освен името и идентитетот, сега го ...
сите 12 | | | веќе видена

Оксфордската тројка Мохамед Карар, Басам Карар и Анџум Догар осудени се на доживотен затвор. Во периодот помеѓу 2002 и 2005 година, тие намамувале едно девојче ...
сите 10 | | | веќе видена

Во четвртокот Базфид ја објави информацијата што сите ја чекаат повеќе од две години: дека адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, признал пред американските власти ...
сите 10 | | | веќе видена

Штипско Ново Село ќе добие уште еден музеј ,,Етно-центар“ за промовирање и зачувување на културното наследство и традиции.Проектот ќе се финансира од ...
сите 3 | | | веќе видена

Програмата на Европската комисија „Обуки за дигитални можности" (Digital Opportunity Traineeships) за напредни дигитални вештини во рамки на меѓугранични обуки ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека се преземени мерки за споделената објава на социјалната мрежа „Фејсбук“ од страна на 49-годишен И.Ј. со ...
сите 31 | | | веќе видена

Многу родители се наоѓаат во ситуација нивното дете да им раскажува за своето замислено другарче. Експертите препорачуваат да не се грижите ако се случи ова, ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија Артан Груби денеска имаше средба со новиот Генерален секретар на ...
сите 7 | | | веќе видена

next