Слика со постар датум, стигна до редакцијата на Лидер. Се работи за фотографија уште од струмичкиот карневал. На сликата се гледа Вице Заев, брат на премиерот ...
| | веќе видена

Македонскиот ПЕН центар изрази длабоко жалење за ненадејната смрт на нивниот истакнат член – македонскиот книжевен критичар, раскажувач, романописец, драматург ...
сите 29 | | | веќе видена

Репортерот на "BBC", Стив Розенберг, отпатувал во сибирскиот регион Јакутија за да истражи какви се тие големи и чудни израстоци на површината на земјата која ...
сите 17 | | | веќе видена

Според министерот за внатрешни работи на Франција Жералд Дарманан, од мај досега „имало казнето 44.429 лица“ за непочитување на обврската за носење маска, дело ...
сите 18 | | | веќе видена

Официјалното признавање на претседателот Доналд Трамп за намерата да го убие лидерот на Сирија, Башар Ал Асад, само ги потврдува злонамерните активности на ...
сите 18 | | | веќе видена

Вчера по полноќ, при интервенција на улицата „Димче Милошевски“ во Гази Баба, полицијата упаднала на семејна веселба по поплака за гласна музика. „А.К.(25) од ...
сите 15 | | | веќе видена

Иако уште минатиот месец општина Аеродром донесе одлука за ослободување од плаќање на надоместокот за градинка за самохраните родители, како и за семејствата ...
сите 2 | | | веќе видена

„Од една страна, практично до вчера, ние 27 години гаевме отворено непријателство со Грците, се џилитевме едни со други, се силевме и си пркосевме со безвезни ...
| | веќе видена

Директор на една ИТ компанија во Велика Британија на LinkedIn објасни зошто од 183 пријави за работа само шест кандидати ги земал предвид. Тој објавил оглас за ...
сите 8 | | | веќе видена

Некои странски сили сакаат да започнат нова рунда обоени револуции во Азија, рече кинескиот министер за надворешни работи, Ванг Ји, во своето интервју за ...
сите 11 | | | веќе видена

Седум лица починаа, а најмалку 177 се заразени откако присуствувале на свадба – ова е тажната статистика забележана во американската држава Мејн, јавија ...
сите 11 | | | веќе видена

Општина Чаир по шест месеци ја санираше приклучната одводна цевка која со фекалии ги поплавуваше подрумските простории и гаражите во зградата со број 66 на ...
сите 4 | | | веќе видена

next